Katastr

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Katastr

Příspěvekod andrej » pát úno 19, 2021 16:52

Dobrý den potřebuji poradit , nejspíše jsem našel babičky jméno v katastru nemovitostí je uvedena jako spoluvlastník několika pozemků kde je publikována jako Nedostatečně identifikovaný vlastník .
Jelikož v místech kde se pozemky nacházejí žila se matkou jenž měla stejné jméno . Tak většina informací naznačují tomu ,že by to tak mohlo být. Bohužel nemá dostatek informací ani hmatatelné podklady na nichž by mohla něco doložit ale podle toho co řikala by vše sedělo . Rodný list má . A já vás PROSÍM o radu babička jmenovala Kalužíková Helena za svobodna poté Škodová a na obě jména jsou ve stejném okresu . Jak zjistím že to je opravdu ona ? Mám požádat o výpis z KN ? nebo Informace o pozemku ? Mě by stačilo jen RČ babičky nic víc ne? Nebo nabývací titul ? .. děkuji za pomoc andrej
andrej
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 19, 2021 1:06

Re: Katastr

Příspěvekod zburget » pát úno 19, 2021 17:11

Zdravím,
vítám na fóru.

Nejsem si jist tím, že jste takovouhle otázku položil na tom nejsprávnějším místě = genealogické fórum. Ale máte štěstí, že jdu zrovna kolem :-)
Řešil jsem podobný problém (a přiznám se, že zatím nedořešil, protože jsem neměl čas se tomu nějak víc věnovat). Ten Nedostatečně identifikovaný vlastník vznikl tak, že v tom mají na katastru b****l. Třeba v okamžiku, kdy někdo zemřel, pozemky se dědily a výstup z dědického řízení se do katastru nedostal. Nebo se žena vdala a zase to někdo zapomněl do katastru nahlásit. A dnes, po různém propojení různých evidencí katastr přišel na to, že má v listech vlastnictví zapsané lidi, kteří nejsou v centrálním registru obyvatel.
Co se s tím dá dělat?
Nejlepší je zavolat přímo na katastrální úřad a zeptat se jich, co po vás budou potřebovat. Primárně by měly existovat nějaké kupní smlouvy (byť by byly 100 let staré), nějaké rozhodnutí z dědického řízení apod. Prostě bude potřeba nějak dokázat svá vlastnická práva k daným pozemkům. A na tom katastru vám poradí naprosto přesně, jak máte postupovat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12591
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků