Hledám předka Bodanská

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledám předka Bodanská

Příspěvekod Jitka63 » ned led 17, 2021 16:07

Dobrý den,
hledám předka jménem Marie Bodanská. Vím pouze z náhrobku, datum narození 1891 a úmrtí 1958, rodiny Lambert Wendy. Měla jednu dceru Olgu, datum narození 1929 a úmrtí 2011. Zjistila jsem pouze , že rodina Wendy původně pocházela z Oleksovic, okr. Znojmo. Prohledala jsem zdejší matriku, našla jsem narození Marie Therezie Bodalnm, jako nemanželské. Nevím zda jsem správně přečetla. Bohužel tím o ní jakékoliv záznamy končí. prohledala jsem matriky ve Znojmě, Kyjově, Mikulove a v Brně, bohužel žádný záznam o ní a její dceři jsem nenašla. prohledala jsem i Family search a My Heritage a nic. A už si nevím rady. Z vyprávění mé matky vím, že to byla sestřenice, ale nevlastní. Prosím laskavě o přečtení záznamu, zda jsem se nemýlila a pomoc jak dále postupovat. Děkuji za jakoukoliv informaci, která může pomoci .Jitka 63
Jitka63
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 17, 2021 15:47

Re: Hledám předka Bodanská

Příspěvekod Zora » ned led 17, 2021 16:23

V textu píšete, že chcete přečíst záznam, ale žádný odkaz jste nevložila.

Na čtení zvolte ale rubriku Čtení, přečtěte si pravidla a postupujte podle nich. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám předka Bodanská

Příspěvekod Jitka63 » ned led 17, 2021 16:59

Dobrý den, děkuji za rychlý kontakt, záznam jsem již přiložila. Děkuji za info. Jitka63
Jitka63
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 17, 2021 15:47

Re: Hledám předka Bodanská

Příspěvekod Zora » ned led 17, 2021 17:01

Jitka63 píše:Dobrý den, děkuji za rychlý kontakt, záznam jsem již přiložila. Děkuji za info. Jitka63


Netuším, kam jste záznam přiložila. Tady není a v sekci čtení příspěvek nemáte.

Musíte najít sekci čtení a tam vložit odkaz na příslušnou stránku matriční knihy.
Přepsat, co jste přečetla, v originálním jazyce, nepřekládat, nepřevádět.

Přečtěte si v sekci čtení pravidla.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám předka Bodanská

Příspěvekod Zora » ned led 17, 2021 17:22

Vidím, ž jste stále na příjmu, asi máte nějaký problém. Je třeba se ptát.

V přehledu si najdete sekci Čtení starých textů.
Vytvoříte nový příspěvek.

Do předmětu uvedete druh matriční události, obec, rok matriční události a jazyk.

Odkaz na matriku Olexovice získáte okopírováním adresního řádku, na stránce, kde je zápis. Připojte info, kde se záznam nachází - např. vpravo, vlevo, třetí od začátku...


Pokusíte se přepsat vše, co přečtete. Nepřekládejte.
Piště klidně torzovitě, s chybami, všichni jsme jednou začínali.
Pokud je něco nejasného, tak se ptejte.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám předka Bodanská

Příspěvekod Jitka63 » ned led 17, 2021 17:27

Díky za info, odkaz přímo na stránku v matrice jsem již zaslala, do rubriky čtení. Jitka63
Jitka63
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 17, 2021 15:47


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků