VYŘEŠENO Břet. Beránek, Sadská a okolí

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod VratislavF » stř lis 04, 2020 17:23

Dobrý den, již přes dva roky hledám informace o panu Břetislavu Beránkovi, bydlel na konci své životní pouti v Sadské, kde se i podruhé oženil. Mohl žít v letech +/- 1900-1970, měl, slušně řečeno, hodně pohnutý život. Nesetkal jste se někdo s tímto pánem v matrikách? Jsem už fakt dost bezradný, až se uvolní matriky zemřelých, to už tady nemusím být ani já. Děkuji za jakékoliv info!! :)
Naposledy upravil VratislavF dne úte lis 24, 2020 10:21, celkově upraveno 1
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod VratislavF » čtv lis 05, 2020 10:50

Takže požadavek stále trvá, budu rád, pokud někdo jakkoliv pomůže!
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod Mistr Jan » čtv lis 05, 2020 12:06

VratislavF píše:Takže požadavek stále trvá, budu rád, pokud někdo jakkoliv pomůže!


A netušíte, kde se narodil?
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod ozana » čtv lis 05, 2020 12:48

Nedá se s matrikářkou nějak domluvit?
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod zeter » čtv lis 05, 2020 14:46

Tady myslím nastalo nějaké větší nedorozumění:

pane Vratislave - pokud B. Beránek zemřel v 70. letech, je jeho záznam o úmrtí sice stále v matriční knize, která je jako celek nepřístupná a uložená na obecním/městském úřadě, ale samotný záznam už nepodléhá 30leté ochranné lhůtě (jsou dva druhy lhůt - jedna pro celé matriční knihy, po jejichž uplynutí jsou z matričních oddělení předávány do archivu, druhá pro zpřístupnění i osobám nepříbuzným - a ta je pro úmrtní záznamy právě 30 let).
To znamená: pokud pan Beránek zemřel v Sadské, stačí kontaktovat matriční odbor příslušného obecního úřadu a požádat je o informace. Zavolejte tam nebo jim napište e-mail, vysvětlete jim situaci. Vstřícný matrikář/matrikářka Vám jistě pomohou, v takovémhle případě je to skutečně jednoduchá - a nejlepší - cesta.
Telefony po pravé straně zde
https://www.mesto-sadska.cz/prakticke-i ... formulare/

Pokud je v Sadské pohřben, můžete podobně kontaktovat i správu hřbitova, ale matrika je první volba.
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod VratislavF » čtv lis 05, 2020 15:13

Děkuji všem, ale tudy cesta nevede, bohužel... Ale věta o vstřícném matrikáři se mi líbí, již mockrát se mi to poštěstilo napříč republikou, někdy i za malý či větší poplatek, leč není to aktuální v tomto případě. Pro Mistra Jana: Jó, to kdybych věděl, to by bylo něco! Ale nevím, nevím... Asi nezbyde, než za dlouhých zimních večerů prohledávat indexy narozených v okolí Sadské, :evil: . A tomu jsem se chtěl vyhnout. Leč: naděje stále neumírá. :D Hezký den a mnoho badatelských úlovků všem.
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod zeter » čtv lis 05, 2020 15:22

A že jsem tak smělý - nevede proč? Pokud to tedy není tak tajné, jak to vypadá, že je. :-)
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod Zora » čtv lis 05, 2020 15:23

Respektujme vyjádření kolegy VratislavaF, ví, proč tento inzerát zadal touto formou. Díky, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod VratislavF » čtv lis 05, 2020 15:28

Jen ještě doplním: Byl 2x ženatý, leč ani jeho první sňatek v indexu oddaných Sadská 48 , který je až do roku 1949 není, a tento index je i s okolními vesnicemi, takže ani tudy cesta asi nevede. (jistě , pokud se oženil v roce 1950, což moc nesedí, ale možné je cokoliv, to uznávám)
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod Kocourek » čtv lis 05, 2020 16:31

Jeho žena Marie, roz Němečková, zesnula 30.9.1979, a on je tam uveden jako manžel. Tož musel umřit o 10 let později než uvádíte. On byl taká Č.O. toho rodu, více nevím, ale pohledám. Parte Marie mohu poslat. Hezký den.
Kocourek
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv čer 13, 2019 16:55
Oblast pátrání: Střední Čechy, okres Nymburk

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod zeter » čtv lis 05, 2020 16:32

Zoro, já to samozřejmě respektuji, ale potom se to mělo objevit hned na začátku v původním dotazu: tudy ne, klidně bez udání důvodu - ušetřil bych si zbytečnou práci s odpovídáním v dobré víře, a nejen já. Křišťálová koule se mi bohužel někam zakutálela, a bez křišťálové koule se křišťálové koule těžko hledají ;-)

Samozřejmě s pátráním přeji hodně zdaru, i šťastné náhody se přihodí - resp. koukám, že už se jedna přihodila!
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod Zora » čtv lis 05, 2020 16:46

Pro Zetera
ano, chápu, ale prostě někdy to tak je. Moje odpověď (více méně shodná s Vaší) byla připojena už dopoledne, na žádost kolegy jsem ji smazala.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod VratislavF » čtv lis 05, 2020 23:06

Dobrý večer, zcela určitě jsem se nechtěl nikoho nijak dotknout. Myslel jsem si, asi mylně, že otázka je jasně položená, no mýlil jsem se. Takže se všem velice omlouvám, byla to otázka špatně položena . Někdy to naše pátrání docela dost "brnká" i na ono psycho okolo, no a potom se stane takovéto nedorozumění. To jsem skutečně nechtěl, dotaz byl myšlen tak, jak byl napsán. Žel, chyběly tam další informace , tak to je. A také to, že si dovedu hodně věcí dohledat. Má chyba. Mrzí mě to, leč už nic nenadělám, a věřte mi, že mi je Vašeho času, který přišel vniveč, velice líto. Skutečně hledám lidičky, kteří o panu B.Beránkovi něco vědí. Děkuji.
PS: pane s nickem Kocourek, ano zájem mám a veliký, viz SZ.
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Břet. Beránek, Sadská a okolí

Příspěvekod VratislavF » úte lis 24, 2020 10:20

Dobrý den, tak mohu téma konečně uzavřít. Děkuji všem, zvláště za spoustu info do mailu od pana s nickem Kocourek. Paráda!!
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků