Inventář fondu Velkostatek Zbiroh

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Inventář fondu Velkostatek Zbiroh

Příspěvekod JosefJ. » čtv říj 22, 2020 17:56

Dobrý den,
v souvislosti z uzavřením archivů se zkouším poptat, zda někdo nemáte z inventáře fondu Velkostatek Zbiroh (podle všeho není k dispozici v elektronické podobě) vypsány nebo zkopírovány údaje o pozemkových knihách z tohoto fondu.
Já mám nasnímaný obsah (je stručný: Dějiny velkostatku 1, Vývoj a dějiny fondu 9, Popis fondu 11, Charakteristika fondu 18, Literatura 20, Knihy úřední 22, Evidenční pomůcky 41, Popisy nebo Dopisy 48, Knihy účetní 156, Účetní přílohy 239, Mapy a plány 258, Rejstřík 291) a 22-25 (zde jsou pouze pozemkové knihy raabisační z roku 1777), 38-39 (zde jsou soupisy obyvatel z 18. a 19. století), 59 (protokoly výhostní a povolení ke sňatku a řemeslu), 71, 75b-76 (soupisy poddaných a sirotků 17. a počátek 18. století). Zbývající pozemkové knihy by měly mít inventární čísla mezi 750 a 800 (někde kolem stránky 55) a 4800 až 4900.
Při příští návštěvě archivu jsem se chtěl podívat, jaká kniha obsahuje Kvaň v období 1810 - 1830, ale máme teď všichni smůlu, proto se poptávám, zda někdo nemá náhodou nasnímáno nebo poznamenáno.
Děkuji.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Inventář fondu Velkostatek Zbiroh

Příspěvekod kolsi » pát říj 23, 2020 8:58

Moc vám nepomůžu, mě by to zajímalo také. Zejména ty soupisy obyvatel, poddaných a povolení ke sňatku. V čem mi ale udělal SOA Praha radost, že na jaře neplánovaně digitalizovali pozemkové knihy z počátku 18. století.

Možná by šlo využit tohoto http://www.soapraha.cz/Aktuality/?id=2170
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků