Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod Viola » pon říj 05, 2020 11:03

Já našla sňatek ještě jednoho Hofmanna, Adolfa. Má jiné rodiče než Otto, ale stejné bydliště, a za manželku si bere sestru manželky Otty
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9960/105
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod zeter » pon říj 05, 2020 11:20

nahlížím ještě do matrik Příbrami, jestli nebyla Anna nejstraší dcera, občas se stává, že prvorodička rodí u rodičů, a tady zajímavá věc - jiný pár Hofmann (ze Žebráku, ale ne bratr) - Pon(e)cová (dle rodičů sestra Julie), to by mohla být stopa

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9969/176

EDIT: no vidíte, já teď našel narození jejich dcery
zeter
 
Příspěvky: 3309
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod Viola » pon říj 05, 2020 11:26

zeter píše:nahlížím ještě do matrik Příbrami, jestli nebyla Anna nejstarší dcera, občas se stává, že prvorodička rodí u rodičů,


Anna by byla nejmladší, podle data na urně se narodila 22.10.1903.

V matrice v Praze jsem ji nenašla, mohla to být dcera tohoto Adolfa.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod zeter » pon říj 05, 2020 11:29

uf, vidíte, to je tak, když člověk "bádá" nevyspalý a nenaobědvaný... to známé datum narození mi úplně vypadlo - ale aspoň k něčemu to bylo dobré. Ještě se podívám na 1903 narození v Příbrami

EDIT: tak ne, v Příbrami 1903 jen narození Hofmanna Karla, a není to syn Adolfa. Asi by to pak ale stálo za prozkoumání - jestli se ta rodina z Příbrami nepřesunula někam jinam.
Naposledy upravil zeter dne pon říj 05, 2020 11:31, celkově upraveno 1
zeter
 
Příspěvky: 3309
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod Viola » pon říj 05, 2020 11:31

Tam hledám teď a nevidím ji tam.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod zeter » pon říj 05, 2020 11:33

Skoro si říkám, že tohle by chtělo sčítací operáty 1910 pro aktuální bydliště rodiny Otty Hofmanna - Anně by mělo být 7 let, to by byla ještě s rodinou. Ale nevím, jaká je s operáty v dané oblasti situace.
zeter
 
Příspěvky: 3309
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod zeter » pon říj 05, 2020 11:36

Já našla sňatek ještě jednoho Hofmanna, Adolfa. Má jiné rodiče než Otto, ale stejné bydliště, a za manželku si bere sestru manželky Otty


málem jsem to přehlédl - Otto Hofmann je na Adolfově té svatbě za svědka

EDIT: a zjevně Adolf nebyl nevýznamná osobnost:
https://www.biographien.ac.at/oebl_2/380.pdf
zeter
 
Příspěvky: 3309
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod Polexina » pon říj 05, 2020 12:05

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?session ... e&record=6

Hofmann Adolf (1853)
Hofmann (Poncová) Kateřina (1867)
Hofmann Johanna (1893)
Hofmann Adolf (1896)
Polexina
 
Příspěvky: 281
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod Viola » pon říj 05, 2020 12:11

Takže Anna Adolfova taky nebyla.
Napsala jsem na hřbitovní správu, tak uvidím, jestli mi něco podrobnějšího, alespoň místo narození, sdělí.

Díky vám všem, koukám, že najdeme všechny možné zainteresované Hofmanny, ale tu moji Annu ne a ne :-(
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod zeter » pon říj 05, 2020 12:48

možná zkuste ty Hofmanny ze Žebráku v mezičase zpracovat - zjevně to byla docela výrazná a zajímavá rodina; hodně práce, ale třeba z toho nakonec něco bude, resp. aspoň se zúží případný okruh podezřelých. Nicméně záznam z pohřební správy by mohl přímo obsahovat místo narození, nebo aspoň vést k záznamu matričnímu, a pak bude jasno.
zeter
 
Příspěvky: 3309
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod Zora » pon říj 05, 2020 12:54

Viola píše:Takže Anna Adolfova taky nebyla.
Napsala jsem na hřbitovní správu, tak uvidím, jestli mi něco podrobnějšího, alespoň místo narození, sdělí.

Díky vám všem, koukám, že najdeme všechny možné zainteresované Hofmanny, ale tu moji Annu ne a ne :-(


Ještě existuje varianta, že Anna byla provdaná za zde nalezeného syna Adolfa *1896, a z nějakého důvodu se nemohla provdat podruhé. (proto je uváděna jako družka)
Pak ale moc nedává smysl, proč by měla být uložena v hrobě Otty Hofmanna.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod zeter » pon říj 05, 2020 13:04

ano, to je taky možnost; ovšem podle mých zkušeností se to, kdo přesně leží v daném hrobě s kým, dá předpovědět jen velmi obtížně a ty příbuzenské vztahy mohou být dost "za roh" - vůbec nevíme, kdo s kým měl jaké vztahy, které části rodiny se stýkaly, kdo o čem nakonec rozhodoval atp.
zeter
 
Příspěvky: 3309
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod Viola » pon říj 05, 2020 13:10

Zora píše:Pak ale moc nedává smysl, proč by měla být uložena v hrobě Otty Hofmanna.


Pokud je v tom hrobě František Vševěra a manželka Otty Hofmanna nebo jejich děti tam nejsou (a o hrob se pravděpodobně, podle vzhledu, nikdo nestará), pak Anna už může být dcera/manželka/matka kohokoliv.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod Zora » pon říj 05, 2020 13:13

Souhlasím, ne vždy se dá hledat nějaká logika .... :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Otto Hofmann průmyslník z Hořovic

Příspěvekod Viola » pát dub 08, 2022 18:52

Tak už vím, jak to tenkrát s Annou Hofmannovou a mým příbuzným Františkem Vševěrou bylo.

Anna pracovala v továrně jako nějaká administrativní síla, snad písařka nebo tak nějak. Líbila se panu továrníkovi Hofmannovi, ale ten byl ženatý. Anna se vdala.
Když pan továrník ovdověl, prý přišel za Annou, prý jejímu manželovi dal 100 000 korun, aby se rozvedli a Annu si odvedl do Prahy, a vzali se.
Byli svoji 2 roky a pan továrník zemřel. Ale sepsal závěť, že se Anna nesmí znovu vdát, jinak přijde o veškerý majetek, který jí po jeho smrti připadl.
Anna si našla mého Františka Vševěru, měla s ním dvě dcery, které František adoptoval.
V tom hrobě je opravdu pochován pan továrník, František Vševěra a později i sama Anna, stále Hofmannová.

Jedna z těch dvou dcer Františka a Anny žije v Německu a druhá v Americe. Mě se shodou náhod podařilo s tou z Ameriky se spojit a další shodou náhod ona sem před cca měsícem na 3 týdny přiletěla, tak od ní tuto historii vím.
A našly jsme se tak, že já pátrala po příjmení Vševěra i na amerických webech a faceboocích, a ona letos začala pátrat, jestli nemá žijící příbuzné, narazila na mé dotazy a oslovila mě přes mail.
No žijící příbuznou našla, její dědeček a můj dědeček byli bratři.
Sešly jsme se v Praze a bylo to zajímavé setkání.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

PředchozíDalší

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků