VYŘEŠENO - 19. nebo 20. století, stará fotografie, Holešov

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO - 19. nebo 20. století, stará fotografie, Holešov

Příspěvekod pvmedicus » čtv srp 20, 2020 21:41

Foto.jpg



Dobrý den,
chtěl bych poprosit o konzultaci přibližné doby pořízení fotografie. Mohlo by se jednat o přímé předky mé manželky (on * 1873, ona * 1876, sňatek 1901), ale nevím to jistě. Mohla být tato fotografie pořízena někdy v rozmezí let 1901 - 1913 nebo je podle Vašeho názoru ještě starší, přibližně z 90. let 19. století?
Někteří členové rodiny se domnívají, že uvedená fotografie je svatební - co si o tom myslíte?
Děkuji předem za Vaše názory.
PV
Naposledy upravil pvmedicus dne sob srp 22, 2020 21:43, celkově upraveno 1
pvmedicus
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:49
Oblast pátrání: Bratřejov, Brno, Břeclav, Čáslav, Dolní Ves, Fryšták, Horní Ves, Lanžhot, Racková, Raková, Skuteč, Stará Břeclav, Starý Jičín, Vítová, Vizovice, Vyškov, Zlín

Re: 19. nebo 20. století, stará fotografie, Holešov

Příspěvekod mfal62 » čtv srp 20, 2020 22:11

Domnívám se, že jde o svatební fotografii. Můj praděda a prababička se brali v roce 1903
a byli oblečeni velmi podobně - nevěsta také v tmavých šatech s bílými krajkami.

Na začátku 20. stol. se obyčejní lidé ještě moc nefotografovali, spíše jenom při významných příležitostech.
Ta svatební fotografie pradědy je vlastně jediná, kterou mám. To jeho starší bratr měl svatbu roku 1900,
pracoval v bance, takže se dá říci, že patřil tak trochu do "lepší" společnosti. Ze strany jeho rodiny
se dochovalo 5 fotografií z období 1900 - 1917, na jedné z nich je dokonce můj prapraděda (*1841).
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: 19. nebo 20. století, stará fotografie, Holešov

Příspěvekod pvmedicus » sob srp 22, 2020 21:42

Dobrý den,
děkuji Vám za odpověď. Tím se mi potvrdilo, že se opravdu bude jednat o manželčiny přímé předky, a to dokonce nejspíše opravdu přímo v den jejich svatby.
Hezký den přeji.
PV
pvmedicus
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:49
Oblast pátrání: Bratřejov, Brno, Břeclav, Čáslav, Dolní Ves, Fryšták, Horní Ves, Lanžhot, Racková, Raková, Skuteč, Stará Břeclav, Starý Jičín, Vítová, Vizovice, Vyškov, Zlín


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků