Stránka 1 z 1

Prosím o pomoc s hledáním.

PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2020 14:35
od Habarta
Dobrý den,hledám někoho kdo by mě trochu pomohl s hledáním jednoho přímého předka který se jmenoval Jan Habarta a narodil se někdy kolem roku 1829 až 14. Červena 1874 kdy zemřel na Souchotiny / Tuberkulózu v Kunovice č.p 586 ve svých 45 letech http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=89 jeho rodiče byly Tomáš Habarta a Barbora Habartová (rozená Konečná) které jsem už asi našel ale bez potvrzení u narození Jana Habarty se dál asi nedostanu v kurentu ještě dost plavu tak bych chtěl zde požádat o menší pomoc.

Podařilo se mě najít pár záznamů jako třeba tenhle kde by mohl být nějaký jeho příbuzný který se narodil v domě číslo 466 http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=387 pak se mě podařilo najít ještě jeden záznam bohužel je dost pro mě škaredě napsané tak toho moc nepřečtu ale zdá se mě že jsou tam naprosti jiní lidé nebo to se mě jen zdá pod číslem 466 http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=21

Předem děkuji každé ochotné duši která by byla ochotná mě s tímhle předkem jakkoliv pomoci...

Re: Prosím o pomoc s hledáním.

PříspěvekNapsal: sob srp 01, 2020 15:07
od zburget
Tak ten "nějaký příbuzný" je Kateřina, Janova sestra (sedí rodiče). Jestli o ten záznam stojíte, nechejte si ho ve čtení přečíst (za dodržení tamních pravidel). Kdybyste z toho přečetl málo nebo i téměř nic, napište to tam a nějak to společnými silami dáme dohromady. Pro hledání Jana tam ale žádné vodítko nevidím.

Druhý záznam je pak někdo úplně jiný. Bylo běžné, že v jednom domě bydlelo i více rodin, zde jsou ale oba otcové zapsáni, jako domkáři. Buď tedy došlo mezi lety 1827 a 1829 k prodeji domku (měla by pomoct gruntvovnice, ale ty se v MZA už několik let skenují a výsledek zatím není nikde žádný) a nebo je někde chyba v čísle domu.
Je pravda, že Janovi rodiče mohli prodat domek a odstěhovat se někam jinam. A Jan se mohl později zase do Kunovic vrátit. Viděl bych to spíš ale jako méně pravděpodobné.

Věk u úmrtí neberte, jako směrodatný. Může se dost lišit. Víc by pomohlo, kdybyste měl jeho svatbu. Tam bude věk daloko přesnější (měl by být úplně přesně).

Kurentu se nebojte, s tím vám tady rádi pomůžeme - tedy primárně vám pomůžeme se ho naučit číst. To musíte zvládnout, protože jinak budete ve strých textech totálně ztracen.

Re: Prosím o pomoc s hledáním.

PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2020 19:33
od Zora
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=34
narození JOhann

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=80
svatba Johann

čísla domů nejsou jednoznačným identifikátorem, při svatbě třeba ženich bydlel u rodičů, po svatbě hledal vhodný domek ke koupi.... je třeba vždycky mít jistotu.

Jenže - vycházela jsem z toho, mže znáte rodiče - Tomáš a Barbora. Neuvádíte, odkud je znáte. (asi od vnoučat, dětí Johanna?) Je třeba si to zkontrolovat.

Z