Hledám pomoc profesionála

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledám pomoc profesionála

Příspěvekod GromanJ » pát črc 17, 2020 23:50

OBLAST HLEDÁNÍ: Morava a Slezsko - Frýdek, Jablunkov, Třinec - bude nutné vyjet do terénu

Zdravím, vzhledem k mému dlouhodobému pracovnímu vytížení nejsem schopný se genealogii věnovat tak, jak bych si představoval a již delší dobu stojím na místě. Hledám profíka, který by se mi věnoval jako standardnímu klientovi a pomohl mi posunout se hlouběji do minulosti tam, kde již moje síly nestačí - mám tady dva konkrétní případy, jeden končí cca v roce 1811 kvůli stručnosti zápisů v matrice - oblast Morávky (zde nevím, zda bude cesta), nicméně k dispozici jsou zajímavé zápisy z pozemkových knih, které nemám zatím přeložené - poptávám tedy i přepis a případně překlad zápisů z pozemkových knih. Druhý případ jsou matriky v okolí Jablunkova a Třince, kde mám předky v protestantských knihách a v tom množství se ztrácím.

Měl bych tedy především zájem o spolupráci spočívající v
- revizi doposud zjištěných skutečností a případné odstranění nedostatků
- přepisy a překlady zápisů z pozemkových knih
- dohledání několika generací v různých rodových liniích
- teoreticky vytvoření rodové kroniky, nicméně tu již tvořím za pochodu sám

Samozřejmě eviduji další hluchá místa, na jejichž řešení se můžeme v průběhu dohodnout.

Prosím o nabídky spolupráce na email jakubgroman@gmail.com. Na začátku spolupráce se rád sejdu a předám veškeré materiály a vysvětlím situaci.

Děkuji.
GromanJ
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned srp 16, 2015 17:02
Oblast pátrání: Záhoří; Haná - Přerov, Olomouc, Velká Bystřice, Prostějov; okres Frýdek-Místek, Jablunkov, Těšínsko, Polsko

Re: Hledám pomoc profesionála

Příspěvekod Sitek Tomáš » úte črc 21, 2020 21:33

Dobrý večer,
snad vám neříkám něco, co už dávno víte, ale co se týče protestnatských matrik Těšínska, tak se v nich dá hledat přes Muzeum protestantyzmu v Cieszynie: https://muzeumprotestantyzmu.luteranie.pl/index.php/zasoby-cyfrowe/zasoby-archiwalne
Některé matriky nejsou doposud (už několik let) naskenované. Každopádně na internetu nemají indexy - ty jsou dostupné pouze osobně v Muzeu (zadarmo). Tím, že mají matriky opravdu velký územní rozsah, lze v nich hledat relativně snadno. Občas se údaj zapisoval jak do příslušné matriky bydliště, tak i Cieszynie, někdy jen na jedno místo. Mám předky z Horního Žukova a pro určitě období ani žádná jiná matrika neexistuje - všechno byli protestanti. Váš Jablunkov a Třinec by tedy nemusel být problém.
Uživatelský avatar
Sitek Tomáš
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob čer 04, 2016 16:54


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků