Chlum u Hlinska, Hlinsko, Ždírec rod. Švanda

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Chlum u Hlinska, Hlinsko, Ždírec rod. Švanda

Příspěvekod Conan777 » čtv čer 18, 2020 18:16

Dobrý den, jen prednedávnem jsem se dostal ktomu že vlastne všechny matriky v Čechách byli digitalizovány.
Bohužel se ale nemužu dopátrat k archivum Zámečku, Vyhazuje mi tam porad nejaky chyby a nebo mi neco ušlo.

Byl by jsem opravdu hodne rád pokud by ste mi mohli poradit kde a presne najít archivy matrik z Chlumu u Hlinska, Hlinska, nebo Ždirec nad Doubravou , rodina Švanda.
Prípadne jak se v tom zorientovat.

Dekuji
Přesunuto do sekce Hledám pomoc.
Z
Conan777
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 18, 2020 18:06
Oblast pátrání: Chlum u Hlinska, Hlinsko, Vysočina Švanda

Re: Chlum u Hlinska, Hlinsko, Ždírec rod. Švanda

Příspěvekod Zora » čtv čer 18, 2020 18:34

Netuším, co bylo myšleno archiv Zámečku.

Vaše obce spadají pod archiv Zámrsk.

zde je vstupní stránka:
https://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/s ... 1587-1949/

Na ní najdete:
INVENTÁRNÍ SEZNAM / Inventarverzeichnis / inventory of parish registers (stav k 3. 6. 2020) (6 Mb)

kliknout, a v seznamu, který se Vám zobrazí vyhledávat pomocí Ctrk+F potřebnou farnost (obec)
Potřebné matriční knihy pak vyhledáte podle druhu a období.
To, co potřebujete , si musíte stáhnout do počítače, pomocí uvedeného odkazu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chlum u Hlinska, Hlinsko, Ždírec rod. Švanda

Příspěvekod salus » pát čer 19, 2020 9:41

Conan777 píše:Dobrý den, jen prednedávnem jsem se dostal ktomu že vlastne všechny matriky v Čechách byli digitalizovány.
Bohužel se ale nemužu dopátrat k archivum Zámečku, Vyhazuje mi tam porad nejaky chyby a nebo mi neco ušlo.

Byl by jsem opravdu hodne rád pokud by ste mi mohli poradit kde a presne najít archivy matrik z Chlumu u Hlinska, Hlinska, nebo Ždirec nad Doubravou , rodina Švanda.
Prípadne jak se v tom zorientovat.


Pokud máte starý inventární seznam kde adresy odkazů ke stahování začínají http://195.113******** je zapotřebí si stáhnout aktuální inventární seznam, tam odkazy ke stažení začíná http://88.146********
Archiv v Zámrsku asi před rokem změnil umístění digitalizovaných matrik, takže staré odkazy již nefungují.
Uživatelský avatar
salus
 
Příspěvky: 176
Registrován: sob bře 23, 2013 15:23
Bydliště: Chrudimsko
Oblast pátrání: Pardubicko (Choteč, Rokytno, Sezemice, Lány u Dašic, Chvojenec, Vysoké Chvojno...) Chrudimsko (Chrudim, Presy, Slatiňany, Trpišov...), Kolín a okolí, Benešovice u Přelouče, Havlíčkův (Německý) Brod a okolí, Benátky nad Jizerou.


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků