Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod mikkix » úte bře 31, 2020 21:26

Dobrý den,
potřebovala bych tak trochu poradit nebo si ujasnit nějaké neshody v záznamech.

Mám zde Grombíře.
Johann Grombiř byl narozen 1792 č.p. 9 zde je jeho záznam 4tý odspodu na pravé straně rodiče Johann Grombiř a Rosina roz.Stablik
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=5

a teď - jeho otec Johann Grombiř co si vzal Rosinu mám zde jeho úmrtí 4.4.1808 č.p.9 76let 6tý záznam na pravé straně
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=139

dle jeho let v době úmrtí jsem je odečetla a vychází mi rok 1732 tedy 1731 protože jsem našla záznam narození Johanna Grombíře zde - je to 3tí záznam na pravé straně rodiče jsou Wenceslav a Catharina!
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=104

...no jo jenže já našla sňatek Johanna Grombíře ( domňívaje se že je nar. 1731) s Rosinou zde jediný záznam v roce 1788 na levé straně kde Johannovi je 42let
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=81

a pak jsem našla narození podle odpočtu od sňatku 42let a vychází mi rok 1746 který je zde druhý záznam na pravé straně rodiče jsou Wenceslaus Grombiř a Anna ex Kozojidek
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=226

...takže sumasumárum jedná se mi o to, který ten Johann co měl sňatek s Rosinou v roce 1788 je ten pravý ten co se narodil 1746 nebo ten co se narodil 1731?
nebo mám zkusit najít sňatek Wenceslause G. s ?? Annou nebo Catharinou :/

Děkuji
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod Zora » stř dub 01, 2020 1:23

Moniko, nepřipadá, naopak souhlas.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod mikkix » stř dub 01, 2020 9:23

velice se omlouvám jestli jsem se někoho dotkla pokud možno opakujícím se vložením stejného předmětu. Jestli vám to bude vyhovovat tak tento předmět klidně smažu. a jinak děkuji vám za radu co se týče ujasnění si dané linie...
ještě jednou se omlouvám, možná jsem tento příspěvek tady dala proto že jsem nalezla nové záznamy a potřebovala jsem si to ujasnit.
:(
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod mikkix » stř dub 01, 2020 9:36

a jinak nevím co jsem udělala špatně co se týče mého chování, nedělám nic špatného, vkládám zde příspěvky stejně jako ostatní. :( tak nevím proč zrovna já vám vadím. to se jako při každém příspěvku co někam vložím mám bát aby mě tady zase někdo nezpražil... :(
snažím se dodržovat pravidla, snažím se číst všechno sama, bohužel asi nejsem tak zkušená jako většina z vás tady... babičce se snažím utvořit rodokmen a nevím kam jinam bych se měla obrátit s nějakou pomocí při čtení. a jak píšu, jestli zde tento příspěvek vadí, tak ho smažu.
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod Zora » stř dub 01, 2020 9:51

Nikomu nevadíte, jen je třeba vkládat příspěvky tak, aby ten, kdo chce pomoci , měl co nejvíce usnadněnou práci.

......a zdržovat je přitom tím, že po nich chcete, aby si opět četli to, co už vám tu někdo jiný předtím pomohl přečíst. Ne každý sleduje sekci čtení a pokud už ano, pak ne každý si pamatuje všechno, co tam kdo kdy zadal za žádosti o pomoc. Přesto, jak koukám, jste stále ještě své chování nezměnila....

Pokud se odkazujete na nějaké příspěvky, které Vám již někdo přečetl, vložte odkaz na tyto příspěvky.


Co mně osobně vadí, je zapisování pořadí záznamu, my jsme se ve škole učili, že:
čtvrtý zápis = 4. zápis

Formulaci
4tý zápis nám otloukali jako nevhodnou o hlavu.

Ale třeba je to teď nějak jinak a mně to uniklo. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod zburget » stř dub 01, 2020 10:59

Já se přiznám, že vůbec nemám přehled o vztazích ve vašem rodokmenu - čtu tady spoustě lidem a opravdu pak už vůbec netuším, kdo ke komu patří. V hlavě se snažím mít aspoň svůj rodokmen a ani to se občas nedaří :?
Takže jen obecně.
Aby vám někdo mohl fundovaně poradit, musel by si v kolidu sednout, projít všechny záznamy, které k tomu patří a nějak si to setřídit. Neříkám, že to nikdo neudělá. Možná jo. Já na to kapacitu opravdu nemám, ale jiní snad ano. Je ale potřeba, abyste jim dala co nejvíc co nejjasněj a nejpřehledněj setříděných informací. Čím víc toho bude muset sám dohledávat a číst, tím důl mu to bude trvat a tím je menší naděje, že se tomu bude někdo věnovat.
Nicméně - pohybujete se v 1. polovině 18. stol., kde je už velice málo informací, pomocí kterých se dají záznamy jednoznačně spojovat, jako to jde třeba od cca 1/3 stol. 19.
Pokud máte někde jen jména, vždycky budete vztahy mezi rodinnými příslušníky víceméně jen odhadovat s nějakou mírou pravděpodobnosti. Někdy se ta pravděpodobnost bude blížit 100%, někdy může být velice malá. Někdy nějaký zápis prostě nenajdete vůbec. V téhle době je to naprosto běžné. Někdy se vám stane, že budete mít v jedné vesnici dva manželské páry, které se budou jmenovat úplně stejně a budou mít i děti stejných jmen. Tam už to někdy bývá na křišťálovou kouli. Pokud jste v 1. pol. 18. sotletí, dostala jste se velice daleko.
Vždycky je potřeba, abyste měla nalezené všechny děti daného páru, všechna úmrtí v rodině (i dětí, které zemřely v dětském věku). Jedině tak můžete mít nějaký ucelený obrázek o tom, jak se věci v čase děly.

Pokud tedy máte nějakou hromádku zápisů, která vám nedává smysl, popište přesně, co vám smysl nedává a proč. Pokud vám ty zápisy do sebe zapadají, pak zapadají a je třeba nějak odhadnout, s jakou pravděpodobností to máte správně. Nikdo tady vám na takovou věc ale nedá "štempl". My vám můžeme přečíst záznam, pomoct s jeho pochopením, poradit, co a jak dál, ale hledání a spasování informací do sebe a rozhodnutí, jestli to tak, jak jste vyzkoumala, je správně, je už jen čistě na vás.
Jestli ale ta rozhodnutí chcete nechat na někom jiném, pak zvažte, jeslti by nebylo rozumnější zajít za profesionálním genealogem, který vám to zpracuje komplet a jeho profesionalita bude jakousi zárukou správnosti. Jen za tohle budete muset zaplatit.
Ani zde není všechno zadarmo. Zde platíte vlastní snahou, platíte vlastním časem, který do toho výzkumu investujete. A tak trochu předpokládáme, že až budete zkušenější, tak to, co fórum dnes dalo vám, mu v budoucnu zase nějakou formou vrátíte. Tak, abychom si mohli pomáhat navzájem.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod mikkix » stř dub 01, 2020 11:23

Děkují vám za radu. Ve hledání rodokmenu v tom salát opravdu nemám :) mám složku do které si vkládám vytisklé záznamy z archivu a do každého vytištěného záznamu si píšu co tam je napsané i s překladem. Pak mám velký arch papíru na kterém mám udělaný strom kde si píšu jednotlivé osoby a k nim * , + a sňatek, dále taky obec nebo č.p. a pak mám deník kde si tužkou dělám poznámky o jednotlivých záznamech.
A máte pravdu, někdy v těch záznamech je takový zmatek :) no snad si to všechno utříbím.
:)
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod Viola » čtv dub 02, 2020 11:43

V roce 1788 se žení Johan VDOVEC, tak najděte jeho předchozí svatbu, třeba vám to řekne, kdo je kdo.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod zburget » čtv dub 02, 2020 12:09

Jj, na toho vdovce jsem už někde upozorňoval. Nevím, jestli to tazatelka zaregistrovala a zpracovala.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Správné naro. 1731 nebo 1746,Kozojídky,něm

Příspěvekod mikkix » pon dub 06, 2020 20:15

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=129
no tady je ten záznam o sňatku Johanna G. vdovce - tentokrát je to Juvenis takže jeho otec byl Wenceslaw G. z Kozojídek
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků