VYŘEŠENO Sňatek 1755,Hroz.Lho, latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Sňatek 1755,Hroz.Lho, latina

Příspěvekod mikkix » sob bře 14, 2020 22:13

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=125

Prosím, mám zde sňatek z roku 1755, je to na pravé straně třetí záznam odvrchu,
19.Januarius 1755 Honestus Viduus Martinus Stascha cum Honesta Puella Catharina Filia post Defunctrum Joannem Schramek ambo Lhotta.
takže počestný VDOVEC Martinus Stascha a počestná dívka Catharina po zemřelém Joannu Schramkovi ze Lhotty?

a to vdovec jsem uvedla velkým proto - že mám záznam sňatku Martina Stasche vdovce s pannou Apollonií v roce 1779.
Mám totiž záznam narození i sňatek Martinova syna Fabiana (nar.1784) kde jeho rodiče jsou právě Martin a Apollonia.

A mě se jedná o to najít narození a pak úmrtí Martina Stasche... Apollonii nebo Catharinu asi nemá smysl hledat, možná jen tu Apolonii ( matka Fabiana) ale u ní nevím přijímení,vím jen že její otec byl Joannis - to bylo čitelné.
Takže kolik let dolů mám prosím hledat? Mám zkusit zajít do záznamu o narození třeba i dole 1740 a níže?
Děkuji
Naposledy upravil mikkix dne ned bře 15, 2020 16:59, celkově upraveno 1
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Sňatek 1755,Hroz.Lho, latina

Příspěvekod zburget » ned bře 15, 2020 2:55

No, prož myslíte, že tu Apolenu nenajdete? Je u záznamu otcovo příjemní napsáno? Pokud ano, tak ho dešifrujeme.
Ještě než budete hledat jeho narození, hledejte jeho první sňatek. Tam, kde nebude vdovec. Od toho pak můžete začít hledat narození.
No a úmrtí? Je u záznamu svatby syna napsáno, že je po smrti? Co je napsáno u svateb jeho dalších dětí? A nebo pak můžete hledat úmrtí v podstatě od narození jeho posledního dítěte -9 měsíců dopředu, dokud ho nenajdete.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Sňatek 1755,Hroz.Lho, latina

Příspěvekod mikkix » ned bře 15, 2020 8:27

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=104
zde narození Fabiana v roce 1810 čtvrtý záznam odvrchu na pravé straně - u Apolleny je tam Jois Cirka

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=153
a zde záznam sňatku v roce 1779 Martina Stasche - VDOVCE - s Apollonií roz. Joannis ??? - to už jsme právě tehdy řešili (matka Fabiana)

Takže je mi jasné že - musím najít sňatek Martina Stasche s první ženou ( protože v roce 1755 si vzal Catharinu a už byl vdovec) takže Apollo.byla asi jeho 3.žena
- a pak od toho snad jeho narození ale do jaké hloubky...
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Sňatek 1755,Hroz.Lho, latina

Příspěvekod mikkix » ned bře 15, 2020 8:34

a tady sňatek syna Fabiana v roce 1803 - druhý záznam na levé straně č.p.88 22.December
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=181
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Sňatek 1755,Hroz.Lho, latina

Příspěvekod zburget » ned bře 15, 2020 8:44

Jen pro upřesnění: Jois je zkratka pro Joannis a to je genitiv od Joannes = Jan

Takže je mi jasné že - musím najít sňatek Martina Stasche s první ženou ( protože v roce 1755 si vzal Catharinu a už byl vdovec) takže Apollo.byla asi jeho 3.žena
- a pak od toho snad jeho narození ale do jaké hloubky...

To trochu záleží od toho, kdy najdete jeho první svatbu. Fabián se narodil 1784 (ne 1810), poprvé se Martin ženil 1755. Tzn. Martin se mu narodil 29 let po jeho 2. svatbě. Je jasné, že Martinova 1. svatba nemůže být moc dlouho před tou druhou (první žena mu musela zemřít poměrně brzy) a i tak se ženil pravděpodobně dost mladý. Já když hledám narození, začínám v roce 1. svatba -16 let (ale už jsme tady měli i mladší snoubence) a do hloubky jdu "tak nějak" logicky. Kdybyste měla jeho úmrtí, tak půjdu max. do roku úmrtí -110 let. To už je dost přehnané, ale jistota je jistota.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Sňatek 1755,Hroz.Lho, latina

Příspěvekod mikkix » ned bře 15, 2020 11:31

děkuji zkusím
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 31 návštevníků