Přepis gruntovních knih

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Přepis gruntovních knih

Příspěvekod merapi » pon pro 16, 2019 21:05

Pěkný den,
hledám někoho, kdo by mohl přepsat zápisy z gruntovních knih. Na ceně se jistě domluvíme. Moc děkuji!!
Richard
merapi
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon led 06, 2014 20:09
Bydliště: Třeboň
Oblast pátrání: Budyně nad Ohří, Dobrušsko, Hronovsko, Mělník, Praha, Českobudějovicko, Jindřichohradecko

Re: Přepis gruntovních knih

Příspěvekod zburget » úte pro 17, 2019 7:35

merapi píše:Pěkný den,
hledám někoho, kdo by mohl přepsat zápisy z gruntovních knih. Na ceně se jistě domluvíme. Moc děkuji!!
Richard
Za jakým účelem?
A pokud to potřebujete, proč se do toho nevrhnete sám? Tady vám s tím můžeme pomoct úplně stejně, jako se čtením (a přepisem) matričních záznamů.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Přepis gruntovních knih

Příspěvekod merapi » úte pro 17, 2019 20:47

Za jakým účelem? Jsou to knihy týkající se mých předků.
Těch knih je několik a mé luštící schopnosti omezené. Někde je to snazší, ale i tak mi řada slov nejde vyluštit. Některé stránky nejsem schopen rozluštit vůbec.
merapi
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon led 06, 2014 20:09
Bydliště: Třeboň
Oblast pátrání: Budyně nad Ohří, Dobrušsko, Hronovsko, Mělník, Praha, Českobudějovicko, Jindřichohradecko

Re: Přepis gruntovních knih

Příspěvekod zburget » stř pro 18, 2019 8:01

merapi píše:Za jakým účelem? Jsou to knihy týkající se mých předků.
Těch knih je několik a mé luštící schopnosti omezené. Někde je to snazší, ale i tak mi řada slov nejde vyluštit. Některé stránky nejsem schopen rozluštit vůbec.
Určitě se vašich předků netýkají ty knihy všechny a celé. Začněte (začněme) tedy záznamy, které přečtete z větší části a o kterých víte, že se vašich předků týkají. Ty tady dáme dohromady. Postupně pak přejdeme k záznamům, se kterými teď máte problémy větší. Dám obě ruce do ohně za to, že za nějakou chvíli to budete číst sám celkem v pohodě.
Bude to trvat sice trochu dýl, zato to budete mít "zadarmo" a ještě se pořádně procvičíte ve čtení.

Co vy na to?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Přepis gruntovních knih

Příspěvekod merapi » čtv pro 19, 2019 21:19

Pěkný den,
to je jasné, že mám vybrané jen domy, které se týkají dotčených rodin :-D. Myslel jsem to tak, že se to týká třeba několika domů, ale i pro jeden konkrétní dům mám dvě knihy.
Často je to třeba 6 stran.
Nejde mi o přepisy celých knih, to fakt ne.
Rád to udělám, jak píšete, ale to sem vložím např. sken jedné strany a zároveň vložím můj přepis s označením, co nepřečtu?
Díky

Richard
merapi
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon led 06, 2014 20:09
Bydliště: Třeboň
Oblast pátrání: Budyně nad Ohří, Dobrušsko, Hronovsko, Mělník, Praha, Českobudějovicko, Jindřichohradecko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků