VYŘEŠENO, Praha Dejvice, možná Smíchov, MN 1897

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO, Praha Dejvice, možná Smíchov, MN 1897

Příspěvekod zkudlacek » úte lis 12, 2019 18:13

Prosím o tipy, jak postupovat.....
Našel jsem zápis o sňatku, zde:
http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... 17#scan317
poslední zápis.
Ž: Ladislav Chmelař, nar. 19.10 1877 ve Velvarech, N: Marie Volfová, nar. 15.7.1897 v Dejvicích, okr. Smíchov, bez vyznání.
Ženicha jsem v MN našel, ale nevěstu nejsem schopen najít. Prošel jsem MN v Dejvicích, označenou DEJ N14, část MN DEJ N15, prošel jsem pro jistotu i část MN na Smíchově označenou SM N27, zkoušel jsem i civilní matriky, když je u nevěsty napsané, že byla bez vyznání.....
A jak se říká - nula od nuly pojde.....
Mám výpis z MN jejich syna, nar. 1923, který jsem si nechal poslat z ÚMČ Praha 1. Data narození tam jsou stejná, tak se na ně snad dá spolehnout.
Neporadíte někdo, jak dál???
Děkuji, ZK
Naposledy upravil zkudlacek dne úte lis 12, 2019 23:13, celkově upraveno 1
zkudlacek
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 15, 2016 22:52
Oblast pátrání: Břeclavsko, okolí Mor. Krumlova, Nový Jičín, Hlučínsko, Konice, vých. Čechy

Re: Praha Dejvice, možná Smíchov, MN 1897

Příspěvekod Zora » úte lis 12, 2019 18:57

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... folium=753

tady je první přihláška Vaší Marie s rodiči, následují ještě tři další.
Jsou tam adresy, kde rodina bydlela, pokud nenajdete, pak podle původu otce.

Zde jsou farnosti
http://www.ahmp.cz/index.html?mid=75
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Praha Dejvice, možná Smíchov, MN 1897

Příspěvekod zkudlacek » úte lis 12, 2019 19:04

Hezký večer.....
Zoro, Vy jste úžasná, jako vždy.
Moc děkuji za nakopnutí. ZK
zkudlacek
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 15, 2016 22:52
Oblast pátrání: Břeclavsko, okolí Mor. Krumlova, Nový Jičín, Hlučínsko, Konice, vých. Čechy

Re: Praha Dejvice, možná Smíchov, MN 1897

Příspěvekod Zora » úte lis 12, 2019 19:12

Kdepak, Prahu moc neumím, znalí kolegové pomohou více.
Dejvice rozhodně nepatřily jen pod Dejvice, určitě Bubeneč, jestli snad i další? V Bubenči jsem nenašla v indexech, ale občas je tam nějaký přesun v datech, v Dejvicích jsem našla sice Volfa v roce 1897, ale ne Volfovou.
Ono to chce ta bydliště porovnávat s mapou Prahy, kde přesně bydleli a zda tedy farnostně nespadali do jiné oblasti.
Rodiče jsou v přihláškách psáni jako katolíci, je velmi nepravděpodobné, že by děti nebyly pokřtěny. Přestup v dané době snad k evangelické víře, ale to se nedělo často.
Bez víry se Marie stala zřejmě až po roce 1918 - velmi častá vystoupení z kat. církve

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Praha Dejvice, možná Smíchov, MN 1897

Příspěvekod zkudlacek » úte lis 12, 2019 19:19

Jo, v Bubenči jsem taky pátral.... Říkal jsem si, že bych měl postupně prohlídnout všechny farnosti mezi Dejvicemi a Smíchovem, ale nevím, jestli k tomu najdu síly. Ještě jednou děkuji. ZK
zkudlacek
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř čer 15, 2016 22:52
Oblast pátrání: Břeclavsko, okolí Mor. Krumlova, Nový Jičín, Hlučínsko, Konice, vých. Čechy

Re: Praha Dejvice, možná Smíchov, MN 1897

Příspěvekod Zora » úte lis 12, 2019 19:51

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník