Sadská před rokem 1671

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Sadská před rokem 1671

Příspěvekod VratislavF » stř zář 25, 2019 16:01

Jde někde dohledat obyvatelstvo před r. 1671? Jde mi o Sadskou a Eichelburg, myslím např. jmenný seznam, sčítání poddaných a podobně.Třeba již někdo hledal, tak ať nedělám zbytečnou práci. Děkuji!
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Sadská před rokem 1671

Příspěvekod janpechacek » stř zář 25, 2019 21:18

V 17. století toho moc nepořídíte. Pro Sadskou máte matriku od roku 1643. Dále můžete projít Berní rulu (zkuste zdejší sekci Knihovna). Soupis poddaných podle víry z r. 1651 je online (zadejte do Googlu). Jestli se dochovaly nějaké vrchnostenské soupisy poddaných, popř. něco z majetkoprávní evidence (urbáře apod.) zjistíte dotazem na příslušný archiv (můžou mít vypracované online pomůcky). Buď to bude Nymburk (Lysá) nebo spíš oblastní archiv na Chodově (SoA Praha).
Jan Pecháček
ilustrované rodokmeny
http://odkudjsme.cz/
https://www.facebook.com/odkudjsme
Uživatelský avatar
janpechacek
 
Příspěvky: 745
Registrován: pon úno 16, 2015 10:18
Bydliště: Olomouc

Re: Sadská před rokem 1671

Příspěvekod VratislavF » stř zář 25, 2019 22:18

Jo, kdyby byla matrika od roku 1643, asi by to moc pomohlo. To bych asi našel to, co hledám.... Ale vše, co jsem našel , je od roku 1671. Nebo blbě hledám?? Za Berní rulu děkuji, to možná nebude marné, to mě nenapadlo, díky! :D
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý

Re: Sadská před rokem 1671

Příspěvekod Zora » čtv zář 26, 2019 13:54

http://ebadatelna.soapraha.cz/pages/Mat ... Id/10400?3
takhle to asi bude lepší

Matrika pro Sadskou je mezi obcemi, kterých se tato kniha týká. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29198
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sadská před rokem 1671

Příspěvekod VratislavF » pát zář 27, 2019 14:15

Děkuji, tuto jsem již dříve navštívil, např. knihy 39 a 40, to jsou indexy od r. 1643, z hledaných "F" a "N" tam není ani jeden.... Nebo tam prostě z nějakých důvodů nejsou a je třeba hledat jinak, nevím...
VratislavF
 
Příspěvky: 353
Registrován: pát čer 28, 2019 18:54
Oblast pátrání: Sadská-okres Nymburk-Střední Čechy
Rodokmen online: MyHeritage - soukromý


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků