pomoc Matrika Hluboká n. Vltavou

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

pomoc Matrika Hluboká n. Vltavou

Příspěvekod Jaanaa » čtv srp 15, 2019 19:21

Dobrý den, potřebovala bych někoho ochotného, kdo by mi prohledal rok 1944 až 1960 v knize Hosín- zemřelí - uloženo na Hluboké. Matrika má index, ale v indexu osoba není uvedena, proto je nutné podívat se stranu po straně. Samozřejmě zaplatím
Jaanaa
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 14, 2019 14:20
Oblast pátrání: České Budějovice

Re: pomoc Matrika Hluboká n. Vltavou

Příspěvekod Zora » pon srp 19, 2019 18:25

Jaanaa píše:Dobrý den, potřebovala bych někoho ochotného, kdo by mi prohledal rok 1944 až 1960 v knize Hosín- zemřelí - uloženo na Hluboké. Matrika má index, ale v indexu osoba není uvedena, proto je nutné podívat se stranu po straně. Samozřejmě zaplatím


Matrikářka by neměla nikoho nechat hledat v matrice list po listě, má povinnost nechat nahlédnout na konkretní řádek se zápisem, který předem sama vyhledá. Pokud znáte přibližné datum a máte jistotu, že hledaná osoba v matrice je, musíte trval na tom, aby ji našla ona list po listě.
Pozor, v době, kterou uvádíte, docházelo ale k mnoha přesunům obyvatel, hledaný mohl zemřít naprosto kdekoliv.
Samozřejmě ale neznám okolnosti.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29117
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: pomoc Matrika Hluboká n. Vltavou

Příspěvekod Zora » pon srp 19, 2019 18:25

Jaanaa píše:Dobrý den, potřebovala bych někoho ochotného, kdo by mi prohledal rok 1944 až 1960 v knize Hosín- zemřelí - uloženo na Hluboké. Matrika má index, ale v indexu osoba není uvedena, proto je nutné podívat se stranu po straně. Samozřejmě zaplatím


Matrikářka by neměla nikoho nechat hledat v matrice list po listě, má povinnost nechat nahlédnout na konkretní řádek se zápisem, který předem sama vyhledá. Pokud znáte přibližné datum a máte jistotu, že hledaná osoba v matrice je, musíte trval na tom, aby ji našla ona list po listě.
Pozor, v době, kterou uvádíte, docházelo ale k mnoha přesunům obyvatel, hledaný mohl zemřít naprosto kdekoliv.
Samozřejmě ale neznám okolnosti.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29117
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: pomoc Matrika Hluboká n. Vltavou

Příspěvekod Jaanaa » úte říj 08, 2019 16:18

Zora píše:
Jaanaa píše:Dobrý den, potřebovala bych někoho ochotného, kdo by mi prohledal rok 1944 až 1960 v knize Hosín- zemřelí - uloženo na Hluboké. Matrika má index, ale v indexu osoba není uvedena, proto je nutné podívat se stranu po straně. Samozřejmě zaplatím


Matrikářka by neměla nikoho nechat hledat v matrice list po listě, má povinnost nechat nahlédnout na konkretní řádek se zápisem, který předem sama vyhledá. Pokud znáte přibližné datum a máte jistotu, že hledaná osoba v matrice je, musíte trval na tom, aby ji našla ona list po listě.
Pozor, v době, kterou uvádíte, docházelo ale k mnoha přesunům obyvatel, hledaný mohl zemřít naprosto kdekoliv.
Samozřejmě ale neznám okolnosti.
Z


Matrikářka mně dala knihy a nechala mě hledat, bohužel jsem to ji nenašla v indexu a tím to pro mě haslo...došlo mi to až doma, že jsem to takto měla prohledat, ale jsem prostě 250km daleko. Jinak jsem tyto matrikářky kontaktovala mailem, ale nebyly ochotné asi nic vyhledat, protože na mail nereagovaly.
Jaanaa
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 14, 2019 14:20
Oblast pátrání: České Budějovice


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků