Manova Lhota 2

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Manova Lhota 2

Příspěvekod evapolaskova » čtv srp 15, 2019 6:29

Hledám pomoc, komu patřila chalupa před rokem 1785 :?:
evapolaskova
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát srp 24, 2018 11:12
Bydliště: Šlapanice u Brna

Re: Manova Lhota 2

Příspěvekod Zora » čtv srp 15, 2019 6:54

Ćíslování domů bylo uzákoněno po roce 1770, máte tedy asi 15 let, kdy můžete v matrikách pátrat po majiteli domu. udělat si přehled matričních událostí N,. Z, O, , které se udály na tomto čísle.
Je třeba ale rozlišovat, zda se jednalo o osoby, které dům "vlastnily", nebo o osoby bydlící zde v podnájmu.

JInak můžete použít gruntovnice.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Manova Lhota 2

Příspěvekod evapolaskova » pát srp 16, 2019 4:32

Děkuji, to je ale jenom teoreticke, protože v te lokalitě jsem záznamy o číslech stavení u NOZ našla právě až později a tam to zmapované mám několik generací, ale já zápasím právě s tou předtím. Gruntovnice se mi najít nepodařilo ani nějaký info o obyvatelích, asi špatně hledám :-(
evapolaskova
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát srp 24, 2018 11:12
Bydliště: Šlapanice u Brna


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků