Chorvatská matrika

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Chorvatská matrika

Příspěvekod Zetek » sob kvě 25, 2019 12:32

Dobrý den, obracím se na Vás s prozbou. Hledám mého předka, který se jmenuje Hermína Tutterová a narodila se 13.4.1866 v Chorvatsku-Slavonsku ve městě Lokve. Slavonsko je již dnes zaniklý stát. Potřeboval bych poradit v kterých matrikách bych mohl hledat. Všem dopředu děkuji... Zetek
Zetek
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 25, 2019 6:16

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Karla55 » sob kvě 25, 2019 14:55

Zkuste familysearch.com, jsou tam i chorvatské matriky.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Zetek » ned kvě 26, 2019 5:50

Dobrý den, děkuji za Vaší snahu. FamilySearch.com znám, jsem tam i registrovaný uživatel. Snažil jsem se najít na FamilySearch chorvatské matriky, ale nedaří se mi. Chtěl jsem Vás proto poprosit jestli by jste mi nepopsala jak se do matrik dostanu. Moc děkuji Zetek
Zetek
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 25, 2019 6:16

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Zora » ned kvě 26, 2019 7:38

dobrý den, bez záruky

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Pokud ovšem hledám mezi záznamy, nenašla jsem Vámi hledanou ženu

Po zadání pouze příjmení Totter 1866 se výsledky objeví, ale netuším, zda je něco z toho pro Vás relevantní.
Možná by pomohlo zveřejnit onen zápis, ze kterého čerpáte.
(další příjmení, event. další křestní jména,. případně obce)
https://www.familysearch.org/search/rec ... id=2040054

Upozorňuji, že se často na dalších dokladech neobjevovala přímo obec narození, ale pouze farnost - písemnosti vyřizovaly farnosti mezi sebou, takže se mohlo stát, že se osoba narodila v jiné obci spadající pod farnost. Netvrdím, že je to Váš případ, jen upozornění.

Ještě je také k dispozici matriční kniha pro obec Delnice
Z
edit, nevím, jak moc jste si jist příjmením, ony se objevují v záznamech i další varianty - teor. by se mohlo jednat o změnu při přepisech.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Zora » ned kvě 26, 2019 8:04

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=2040054

Tady narození Hermíny. (píšete, že na FS jste přihlášený, takže netřeba vkládat obrázek.

(a strávníci budou bez obědu :-), ale zaujalo mě to, alespoň jsem se naučila trošičku hledat v Chorvatsku.

dostupné matriky pro Chorvatsko (tedy ty, co jsem našla, nemusí to být samozřejmě všechno)
https://www.familysearch.org/search/catalog/2040054
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Karla55 » ned kvě 26, 2019 11:46

Zetek píše:Dobrý den, děkuji za Vaší snahu. FamilySearch.com znám, jsem tam i registrovaný uživatel. Snažil jsem se najít na FamilySearch chorvatské matriky, ale nedaří se mi. Chtěl jsem Vás proto poprosit jestli by jste mi nepopsala jak se do matrik dostanu. Moc děkuji Zetek

Můj postup je takovýto:
Search --- Records --- na mapce vybrat Chorvatsko --- stránka Chorvatska - vpravo Croatia Church Book --- Browse through 1 421 761 image --- vybrat náboženství --- přehled obcí
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Zetek » ned kvě 26, 2019 13:20

Dobrý den, udělali jste mi velikou radost, jak se mi snažíte pomoci. Odpovídám na dotaz, z kterého záznamu vycházím. Je to sčítání lidu, které bylo v roce 1869 a 1880 v obci Jalubí, u Uherského Hradiště, tam se moje rodina přestěhovala. Byli to Alois Tutter (tatínek), Josefa Tutterová (maminka), Vincent Tutter (bratr) a Hermína Tutterová, která zemřela 3.8.1890 v Jalubí na tuberkulózu. Vincent se už narodil v Jalubí v roce 1869, takže někdy mezi lety 1866 - 1869 nastal jejich návrat na jižní moravu. Primárně mě zajímá tahle větev rodiny, protože je pro mě zastřená tajemstvím a proto zajimavá. Vycházím z ještě starších záznamů, kde je vidět, že se jejich příjmení nemuselo psát Tutter ale Tuttr, nebo dokonce jen Tutr. V záznamu sčítání lidu je napsané jako místo narození Hermíny Chorvatsko-Slavonsko-Loque což by dnes mělo být podle všeho Lokve. Ještě jednou vám za veškerou podporu děkuji. Zetek
Zetek
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 25, 2019 6:16

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Zora » ned kvě 26, 2019 14:11

Vždyť jsem Vám to narození Herminy vyhledala a poslala.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Zetek » ned kvě 26, 2019 19:44

Paní Zoro, vy jste neuvěřitelná.. Nevím, jak vyjádřit svůj vděk. Moc děkuji a to s velkým obdivem. Jsem z Valašského Meziříčí, pokud byste v okolí cokoli potřebovala, neváhejte a obraťte se na mě, rád pomohu. Petr Zetek
Zetek
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 25, 2019 6:16

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Zora » ned kvě 26, 2019 20:22

Zetek píše:Paní Zoro, vy jste neuvěřitelná.. Nevím, jak vyjádřit svůj vděk. Moc děkuji a to s velkým obdivem. Jsem z Valašského Meziříčí, pokud byste v okolí cokoli potřebovala, neváhejte a obraťte se na mě, rád pomohu. Petr Zetek


Pane Petře, věřte mně, že mám z toho nálezu skoro stejnou radost jako Vy...

Děkuji za nabídku pomoci, vážím si toho. Když by bylo třeba, nebudu se ostýchat požádat o pomoc.

PS Oběd jsem stihla uvařit . :D
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Zetek » pon kvě 27, 2019 10:39

Dobrý den, rád bych tady taky moc poděkoval uživateli Karla55 za její posup vyhledávání v chorvatských matrikách. Mám totiž obrovskou radost, protože nejen že mám Hermínu, ale dokonce jsem zjistil, že měla i dva další bratry Tomáše a Eduarda, kteří museli zemřít ještě v Chorvatsku, protože do Jalubí se už vrátili bez nich. Ještě jednou díky... Petr Zetek
Zetek
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 25, 2019 6:16

Re: Chorvatská matrika

Příspěvekod Zora » pon kvě 27, 2019 10:49

posílala jsem Vám přes SZ nejen narození bratrů, ale i jejich úmrtí.

Svatba v obci Lokve není. Vše máte ve soukromých zprávách.- Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků