hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Příspěvekod JanaVi » pon dub 29, 2019 10:52

Dobrý den,

po několika letech jsem se opět dostala k hledání v Litoměřickém archivu. Nedokážu se tam orientovat. Hledám matriku zemřelých pro roky cca 1908 - 1920 pro obec Hřivice, případně Konětopy. Našla jsem matriky do roku 1868 pro Hřivice a do roku 1908 pro Konětopy. A potom až pro roky 1924 - 1939. Nic mezi tím. Hledám špatně a nebo ty matriky jsou ještě na úřadě?
Trochu problém je, že Hřivice jsou v seznamech litoměřického archivu občas psané jako Hiřivice a občas jako Hřivčice, což hledání neulehčí :-(

Hledám úmrtí Veroniky Svobodové, rozené Chocové, narozené 1840 v Chlustině a provdané do Hředel u Berouna, které už hodně let nemůžu najít. Matriky v Berouně a v okolí jsem už prohlédla. Bydlela podle evidence obyvatel jako vdova u své dcery v Berouně v roce 1905 a dál už nic nevím. Nyní jsem našla, že ve svých 48 letech měla ještě jednu dceru, o které jsem doposud neměla tušení, a ta se provdala v roce 1908 do Hřivic u Loun. Napadlo mi, že tedy mohla zemřít u této své dcery, která bydlela v Hřivicích a narození jednoho dítěte má zapsané v Konětopech. Ale v litoměřickém archivu se mi opravdu špatně hledá.
Prosím pomůže mi někdo, kdo hledá v této oblasti?
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Příspěvekod JanaVi » čtv kvě 02, 2019 15:51

Děkuji za podrobný rozbor litoměřického archivu. Už dva večery se tam pokouším vyznat. Musím říct, že jsem náhodně objevila soupisy poddaných pro Mlýny a okolní vesnice a ty mi moc pomohly zase úplně v jiné části rodiny. Takže nějaké plus u mě archiv získal. V Hřivicích hledám nejpravděpodobněji římskokatolickou matriku zemřelých a ta je téměř určitě ještě na úřadě. Asi se tam vypravím, ale vzhledem k tomu, jak dlouho toto datum hledám, to počká, až budu mít pracovní cestu do Loun.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Příspěvekod artepa » čtv kvě 02, 2019 18:33

Matriky jsou ještě na obecním úřadě v Hřivicích, zápisy tam mají být až do roku 1949 (N,O,Z). Malá obec, málo zápisů, proto matrika Z 1868-1949. Ještě 6 let a bude v archivu :-)
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Příspěvekod zburget » pát kvě 03, 2019 17:29

artepa píše:Matriky jsou ještě na obecním úřadě v Hřivicích, zápisy tam mají být až do roku 1949 (N,O,Z). Malá obec, málo zápisů, proto matrika Z 1868-1949. Ještě 6 let a bude v archivu :-)


Do archivu se matriky N předávají 100 let od posledního zápisu. Takže pokud jsou tam narození do roku 1949, tak se těch 6 let ještě trochu protáhne - na celých 30 let…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Příspěvekod Zora » pát kvě 03, 2019 17:53

zburget píše:
artepa píše:Matriky jsou ještě na obecním úřadě v Hřivicích, zápisy tam mají být až do roku 1949 (N,O,Z). Malá obec, málo zápisů, proto matrika Z 1868-1949. Ještě 6 let a bude v archivu :-)


Do archivu se matriky N předávají 100 let od posledního zápisu. Takže pokud jsou tam narození do roku 1949, tak se těch 6 let ještě trochu protáhne - na celých 30 let…

Ony se asi vedou druhopisy.. u těch nejmladších... a jedno se pak předává
Nejlepší je telefonicky se informovat na MěÚ na konkretní matriku.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Příspěvekod artepa » pát kvě 03, 2019 18:16

Ano, 100 let od posledního zápisu u narozených a 75 let v matrice oddaných a zemřelých.
Matriky pro Hřivice jsou zvlášť pro N, O, Z. Počítala jsem to 75 let u zemřelých.

zburget píše:
artepa píše:Matriky jsou ještě na obecním úřadě v Hřivicích, zápisy tam mají být až do roku 1949 (N,O,Z). Malá obec, málo zápisů, proto matrika Z 1868-1949. Ještě 6 let a bude v archivu :-)


Do archivu se matriky N předávají 100 let od posledního zápisu. Takže pokud jsou tam narození do roku 1949, tak se těch 6 let ještě trochu protáhne - na celých 30 let…
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Příspěvekod artepa » pát kvě 03, 2019 18:27

SOupisy poddaných zřejmě u Mormonů
https://www.familysearch.org/search/ima ... =waypoints
JAk se mi u nich špstně hledalo, tak teĎ je to u nich mnohem lepší než na stránkách SOA Ltm.
V předchozí verzi to bylo i na stránkách archivu, ale teĎ tam toho moc nenajdu.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Příspěvekod Zora » pát kvě 03, 2019 18:32

Potvrzuji to, co píše Artepa, ale v každém případě je třeba nejprve ověřit telefonicky, (nebo mailem). Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: hledám matriky zemřelých pro Hřivice u Loun

Příspěvekod JanaVi » úte kvě 07, 2019 13:09

Monika píše:
JanaVi píše:Musím říct, že jsem náhodně objevila soupisy poddaných pro Mlýny a okolní vesnice

Jé a můžu vědět pod čím jste na ně v Litoměřicích narazila? Zajímají mě ty okolní vesnice. Děkuji. :)

Jinak Hřivice mají urbáře, gruntovnice a soupisy poddaných v Třeboni: https://digi.ceskearchivy.cz/410198-Hrivice-Louny-Cesko (velkostatky Lipno, Nový Hrad, Postoloprty). Tam je pro nás, kdo hledáme na Lounsku, Rakovnicku apod., úplný "zlatý důl". :D To určitě víte, píšu to jen kdyby na toto téma po čase narazil někdo ze začínajících "hledačů".

Hledala jsem například pro vesnice Líska, Mlýny, Falknov, Markvartice. Trochu jsem se zorientovala ve volbách při vyhledávání a kupodivu se mi hledá docela dobře.
Neumím bohužel vložit odkaz na stránku archivu ani obrázek. Při volbě vyhledávání "úřední knihy/rukopisy" zaškrtnutí výběru "pouze s digitalizovanými přílohami" a volbě názvu vesnice archiv vyhledá například urbáře, pozemkové knihy, soupisy poddaných. V některých místech i pro desítky let po sobě.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků