Matěj Holý, USA 1933

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Eva Hájková » stř dub 03, 2019 15:09

Dobrý den, 3 roky se snažím na všemožných webech a nedaří se mi. Proto prosím o pomoc (třeba někdo umí hledat lépe, než já).
Můj pra pra dědeček odešel do Ameriky (nevím kam). Jmenoval se Matěj Holý, narodil se 17.2.1877 v Jindřichovicích u Kolince. Babička mi vyprávěla, že utekl od ženy a ta se těhotná, s dalšími dětmi za ním vydala, ale nedostala se dál, než do Francie. Protože se mi podařilo najít záznam o narození dcery Josefy - narozené ve Francii roku 1933, tipuji, že se na tuto cestu vydal někdy 1932 -1933.
Vypadá to také, že jeho pra strýc také již před ním odešel do Ameriky, resp. Kanady (zřejmě proto dostal Matěj ten nápad). O Tomáši Holém existuje zápis ze sčítání lidu (Lucknow, Bruce South, Ontario, Canada - 4.4.1881). Zároveň je také záznam o Holých z městečka Des Moines Township, Jasper, Iowa. Tyto shody jsem nenalezla já, ale vidím je na My heritage u cizí osoby, která zpracovává také část stejného rodokmenu jako já. Mohou a nemusí být tedy pravda.

Pokud by se někomu podařilo najít jakýkoliv zápis o Matějovi (kam odešel, na jaké lodi odplul, cokoliv), byla bych nesmírně vděčná!
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Eva Hájková » čtv dub 04, 2019 8:07

Byla jsem upozorněna na chybu - popletla jsem si to. Dcera Josefa v roce 1933 zemřela na souchotiny, rok narození a tudíž i vycestování byl jiný. Požádala jsem o výpis z matriky, ale chvilku to bude trvat. Ostatní informace sedí. Díky za pochopení :)
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Polexina » čtv dub 04, 2019 9:09

http://www.libertyellisfoundation.org/passenger-result

Je tam 2x Mathias Holy původem z Čech. Blíže jsem to nezkoumala, to je na Vás.
P.
Polexina
 
Příspěvky: 281
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod L.V. » čtv dub 04, 2019 18:12

Dobrý den, a mohla by jste sem prosím vložit ten záznam o narození z Francie? Sice píšete, že rok je chybný (nejedná se o narození, ale umrtí), ale nějaký zápis z Francie zřejmě máte. Možná by se podařilo ze záznamu něco vyčíst. Ono to narození 1933 nemohlo asi ani souhlasit, protože to byla manželka Matěje již dost stará, pokud se tedy znovu neoženil. V Jindřichovicích v roce 1910 žil Matěj Holý nar. také v r. 1910 v Jindřichovicích, ale take Filomena Holá nar. 1901 v Žerovicích, kde se narodil i její bratr Josef v roce 1903. V Žerovicích Matěj s Marií žili cca do roku 1903-1904, protože pak už se jim tam děti nerodily. V Žerovicích žili společně s bratrem Marie (roz. Kubalová) a jeho rodinou. A pak někam odešli. Matěj i bratr Marie byli horníci, jak je v matrice uvedeno, tak možná někam na sever? A pak možná v roce 1910 odešl do USA, protože to zůstal v Jindřichovicích jeho syn Matěj (jak píši výše), ale rodiče nejsou v žádném domě uvedeni. Ale to je jen úvaha. Možná, když ty dvě rodiny žily takto společně, tak by stálo za to se podívat po příjmení Kubala v souvislosti s odchodem do USA?
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod L.V. » sob dub 06, 2019 9:46

Oprava...V Jindřichovicích v roce 1910 žil Matěj Holý nar. také v r. 1910 v Jindřichovicích, ale take Filomena Holá nar. 1901 v Žerovicích, kde se narodil i její bratr Josef v roce 1903. Údaj je ze sčítání lidu v Jindřichovicích z roku 1921, ne 1910, takže možný odchod do USA někdy kolem tohoto roku 1921.
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Eva Hájková » úte dub 09, 2019 10:30

Matěj Holý, narozený 1910 v Jindřichovicích je můj praděda. Jeho otec je ten, co takto utekl.
Záznam o narození Josefy ještě nemám. Dozvěděla jsem se, že existuje záznam o narození ve Francii od p. matrikářky, která mi volala, že je to jediný Matějův sourozenec, kterého v matrice našla. Sepsala jsem žádost a nyní čekám na výpis z matriční knihy.
Všechno, co šlo najít v digitalizovaných matrikách o Holých i Kubale jsem již našla a k tomuto dotazu nevede žádná stopa. Bohužel zbytek matrik je ještě živých a protože jsem ze severních Čech a zatím jsem se na matriku v Kolinci osobně nedostala, tak vím jen to, co se ochotné paní matrikářce podaří najít.
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Zora » úte dub 09, 2019 10:37

Záznam o narození Josefy ještě nemám. Dozvěděla jsem se, že existuje záznam o narození ve Francii od p. matrikářky, která mi volala, že je to jediný Matějův sourozenec, kterého v matrice našla. Sepsala jsem žádost a nyní čekám na výpis z matriční knihy.

Dcera narozená 1933 ve Francii, je jediný Matějův sourozenec.
Jeden Matěj se narodil 1877, druhý, Váš praděda, se narodil 1910. Koho byla dcera z Francie sestrou?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Eva Hájková » úte dub 09, 2019 10:43

Josefa je sestrou Matěje (*1910). Tento Matěj (praděda) měl mít podle mojí babičky 4 sourozence (nejstarší Marii). Bohužel mi právě paní matrikářka volala, že nikoho jiného kromě Josefy nenašla. A já jsem chybně napsala v úvodním dotazu, že se narodila v roce 1933, to je ale rok, kdy zemřela. Na to datum narození si musím počkat, až mi přijde výpis z matriky.
Naposledy upravil Eva Hájková dne úte dub 09, 2019 10:48, celkově upraveno 1
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Eva Hájková » úte dub 09, 2019 10:45

Polexina píše:http://www.libertyellisfoundation.org/passenger-result

Je tam 2x Mathias Holy původem z Čech. Blíže jsem to nezkoumala, to je na Vás.
P.


Tyto záznamy jsem našla, ale Matěj se narodil v roce 1877, takže ani jeden záznam nesedí. Zkoušela jsem i různé verze jména jako Matt apod. a nenašla jsem nikoho, kdo by odpovídal.
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Eva Hájková » úte dub 09, 2019 10:50

L.V. píše:Oprava...V Jindřichovicích v roce 1910 žil Matěj Holý nar. také v r. 1910 v Jindřichovicích, ale take Filomena Holá nar. 1901 v Žerovicích, kde se narodil i její bratr Josef v roce 1903. Údaj je ze sčítání lidu v Jindřichovicích z roku 1921, ne 1910, takže možný odchod do USA někdy kolem tohoto roku 1921.
L.


Děkuji! Jdu zapátrat, jestli se jedná o ty správné Holé.
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Zora » úte dub 09, 2019 10:54

Eva Hájková píše:
Polexina píše:http://www.libertyellisfoundation.org/passenger-result

Je tam 2x Mathias Holy původem z Čech. Blíže jsem to nezkoumala, to je na Vás.
P.


Tyto záznamy jsem našla, ale Matěj se narodil v roce 1877, takže ani jeden záznam nesedí. Zkoušela jsem i různé verze jména jako Matt apod. a nenašla jsem nikoho, kdo by odpovídal.


Jen upozorňuji, že roky, které vidíte na odkazu, označují rok, kdy osoba připlula, (nebo odcestovala), ne rok narození.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Eva Hájková » úte dub 09, 2019 11:09

Zora píše:
Eva Hájková píše:
Polexina píše:http://www.libertyellisfoundation.org/passenger-result

Je tam 2x Mathias Holy původem z Čech. Blíže jsem to nezkoumala, to je na Vás.
P.


Tyto záznamy jsem našla, ale Matěj se narodil v roce 1877, takže ani jeden záznam nesedí. Zkoušela jsem i různé verze jména jako Matt apod. a nenašla jsem nikoho, kdo by odpovídal.


Jen upozorňuji, že roky, které vidíte na odkazu, označují rok, kdy osoba připlula, (nebo odcestovala), ne rok narození.
Z



Ano, já vím. I tak vám velmi děkuji!
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Eva Hájková » úte dub 09, 2019 11:10

Eva Hájková píše:
L.V. píše:Oprava...V Jindřichovicích v roce 1910 žil Matěj Holý nar. také v r. 1910 v Jindřichovicích, ale take Filomena Holá nar. 1901 v Žerovicích, kde se narodil i její bratr Josef v roce 1903. Údaj je ze sčítání lidu v Jindřichovicích z roku 1921, ne 1910, takže možný odchod do USA někdy kolem tohoto roku 1921.
L.


Děkuji! Jdu zapátrat, jestli se jedná o ty správné Holé.



Moooc Vám děkuji! Jsou to opravdu děti Matěje, který utekl za moře. Takže už by mi mělo zbývat najít jen jedno dítě.
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod Eva Hájková » stř dub 24, 2019 15:53

Eva Hájková píše:
L.V. píše:Oprava...V Jindřichovicích v roce 1910 žil Matěj Holý nar. také v r. 1910 v Jindřichovicích, ale take Filomena Holá nar. 1901 v Žerovicích, kde se narodil i její bratr Josef v roce 1903. Údaj je ze sčítání lidu v Jindřichovicích z roku 1921, ne 1910, takže možný odchod do USA někdy kolem tohoto roku 1921.
L.


Děkuji! Jdu zapátrat, jestli se jedná o ty správné Holé.


Mohu se Vás zeptat, ve kterém čísle popisném jste je našl? Já jsem asi slepá. A to se dívám na sčítání z roku 1921.
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Matěj Holý, USA 1933

Příspěvekod L.V. » stř dub 24, 2019 17:47

Census 1921 Jindřichovice (Jindřichowitz), Nr. 24 - list č.3
Místo: Jindřichovice (Jindřichowitz)
Datace: 1921
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Další

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků