VYŘEŠENO Sňatek 1840,Velké Opatovice, němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Sňatek 1840,Velké Opatovice, němčina

Příspěvekod mikkix » pon dub 01, 2019 12:13

Dobrý den,
prosím hledám záznam o narození Agnes roz.Chlup mám pouze její záznam o sňatku, po odečtení jejích let asi pravděpo.narození 1805 - 1810.
záznam sňatku vpravo nahoře rok 1840 Agnes roz.Chlup s Franzem Hladilem.Její rodiče Johan Chlup a barbara roz.Rybař

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=117

ale ať hledám jak hledám nemohu její záznam najít, může být v jejím roce narození nějaká větší odchylka? Hledala jsem v acta publ. brno ve velkých opatovicích nebo jestli mám hledat třeba v archivu zámrsk?
Děkuji za pomoc
Naposledy upravil mikkix dne pát dub 05, 2019 11:27, celkově upraveno 1
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Sňatek 1840,Velké Opatovice, němčina

Příspěvekod zburget » pon dub 01, 2019 14:01

V tom záznamu (i v přepisu, který tady proběhl) máte napsáno, že pocházela z Jevíčka. To budete muset opravdu bohužel hledat v Zámrsku.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Sňatek 1840,Velké Opatovice, němčina

Příspěvekod mikkix » pon dub 01, 2019 18:04

Děkuji,
no právě toho jsem si vědoma, dívala jsem se namátkově akorát je to dost nečitelné a nejsem si jistá ale asi čtvrtá kolonka je jméno narozeného že? no a ještě mám zkusit hledat i podle č.p. což bylo 25? Nebo zkusím hledat i úmrtní list Agnes roz.chlup asi taky Jevíčko akorát se trefit do let :)
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Sňatek 1840,Velké Opatovice, němčina

Příspěvekod zburget » pon dub 01, 2019 20:47

Teď jsem trochu zmaten - co tedy vlastně hledáte?

Svatbu máte v Opatovické matrice. Ženich pochází ze Smolné, nevěsta z Jevíčka. Jejich narození tedy primárně hledejte v těchto obcích. Číslo domu, pokud se bude shodovat, vám potvrdí, že jste našla správně. Ale číslo domu sedět nemusí.

Úmrtí - nejdřív hledejte, kde se jim rodily děti. Tedy - kde po svatvě bydleli. Mohlo to být ve smolné, ale taky v tom Jevíčku. A nebo ěkde úplně jinde a nebo se měhem let taky mohli přestěhovat. Při troše štěstí najdete jejich úmrtí tam, kde se jim narodilo poslední dítě. Ale zemřít mohli taky kdekoli jinde. Mohli se na stáří třeba přestěhovat k některému ze svých dětí.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Sňatek 1840,Velké Opatovice, němčina

Příspěvekod mikkix » stř dub 03, 2019 16:12

Dobrý den
bohužel stále se mi nedaří najít ani narození Agnes roz. Chlup,( pravděp. v roce 1807) a ani její úmrtí. Úmrtí jejího manžela mám ale kde hledat její, nebo jsem něco přehlédla, ty záznamy jsou dost těžko čitelné. :(
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Sňatek 1840,Velké Opatovice, němčina

Příspěvekod zburget » čtv dub 04, 2019 7:32

V době svatby bydlela v Jevíčku. To je bohužel vše, co se dá ze zápisu vyčíst. Takže bych hledání začal tam. Kdaž tam nebude, tak v okolních obcích.
Úmrtí - hledejte, kam se poděly její děti. Pokud zemřel její manžel jako první z nich, je dost možné, že pak šla bydlet k některému ze svých dětí. Kolik let jí bylo v době úmrtí manžela? Mohla se ještě znovu vdát. Viděl jsem i svatby šedesátníků.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Sňatek 1840,Velké Opatovice, němčina

Příspěvekod mikkix » čtv dub 04, 2019 12:00

Franz Hladil zemřel 1881 72let, našla jsem jeho záznam v matrice Velké Opatovice 889 / str.223
Je to krásně čitelné ale jeho manželku Agnes roz.Chlup jsem tam nenašla, nebo jsem přehlédla, její jméno bylo nebylo moc používané.
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Sňatek 1840,Velké Opatovice, němčina

Příspěvekod zburget » čtv dub 04, 2019 15:14

Už jsem to jednou popsal, ale aby nedosšlo k mylnému vyložení, tak tedy ještě jednou a podrobně:

Chce to postupně prověřit následující varianty:
  1. Anežka bude umírat samozřejmě jako Hladilová, ne Chlupová.
  2. Anežka nemusela zemřít doma - mohlo to být někde ve špitále - kde v té době byly špitály? Kam by ji odvezli? Byl špitál přímo ve Velkých Opatovicích? Jevíčko? Konice? Letovice? Boskovice? Svitavy? Někde dál?
  3. Anežka se mohla znovu vdát - zkuste hledat svadbu Anežky Hladilové ve Velkých Opatovicích
  4. Bohužel se mohla vdát i jinde, bude potřeba prověřit, jesti není její svatba v některé z okolních obcí
  5. Po smrti manžela mohla odejít bydlet k některému ze svých dětí. Je tedy potřeba zmapovat osudy všech jejích dětí - zjistit se, kde se kdo z nich usadil a podívat se, jestli v tom místě nebude Anežčino úmrtí

Na dané otázky já odpovědi neznám. Je možné, že se tady najde někdo, kdo bude ochotný věnovat svůj čas hledání, ale radši s tím moc nepočítejte. Je možné, že se tu objeví někdo, kdo některou z odpovědí znát bude a nebo ho napadne ještě něco dalšího. Ale na to taky radši moc nespoléhejte.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků