Vavřinec Štětina

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Vavřinec Štětina

Příspěvekod TomDuke1956 » úte úno 26, 2019 10:53

Hledám delší dobu nějaké údaje o bratrovi své babičky Růženy Strmiskové, rozené Štětinové.
Mám údaje o 6 sourozencích - Bohumila, Vavřinec, Karel, Stanislav, Marie a Růžena.
Jen o tom Vavřinci nemám skoro nic.
Jen fotku ve vojenském a údaje z rodného listu dcery jeho bratra Karla - Aloisie Karly Štětinové, narozené v Brně, Cejl č. 48, 21.8.1920.
Je zde uveden spolu se svou manželkou jako kmotr a obchodník z Kroměříže.
Děkuji předem za jakoukoliv informaci !
Tomáš Vévoda
email: tom.vevoda@gmail.com
TomDuke1956
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 20, 2018 18:43
Oblast pátrání: Brno, Archlebov, Švábenice

Re: Vavřinec Štětina

Příspěvekod kimes » čtv bře 07, 2019 23:13

TomDuke1956 píše:Hledám delší dobu nějaké údaje o bratrovi své babičky Růženy Strmiskové, rozené Štětinové.
Mám údaje o 6 sourozencích - Bohumila, Vavřinec, Karel, Stanislav, Marie a Růžena.
Jen o tom Vavřinci nemám skoro nic.
Jen fotku ve vojenském a údaje z rodného listu dcery jeho bratra Karla - Aloisie Karly Štětinové, narozené v Brně, Cejl č. 48, 21.8.1920.
Je zde uveden spolu se svou manželkou jako kmotr a obchodník z Kroměříže.
Děkuji předem za jakoukoliv informaci !
Tomáš Vévoda
email: tom.vevoda@gmail.com

Takhle se Tomáši pomoci asi nedočkáte! Tak jak vám napsala Zora už před rokem, chce to víc konkretnějších informací - fotka a údaje z rodného listu neteře Vavřince nestačí. Jestliže, jak píšete, máte údaje o ostatních sourozencích, tak je uveďte - to pomůže upřesnit čas a místo narození apod.
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Vavřinec Štětina

Příspěvekod Zora » čtv bře 07, 2019 23:37

jak je z textu kolegy zřejmé, duplikujte své dotazy
viz
viewtopic.php?f=5&t=39928&p=181077&hilit=%C5%A1t%C4%9Btin%2A#p181077

Takže - doplňte další údaje nebo příspěvek smažte.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vavřinec Štětina

Příspěvekod TomDuke1956 » pát bře 08, 2019 17:27

Kdybych měl o tom Vavřinci víc informací, tak bych je mohl poslat..................
Jeho rodiče Štěpán a Marie se vzali 17.6.1889 v Jalubí.
Jeho sourozenci:
Ludmila narozena 13.7.1890 v Kněžpoli 115, zemřela po 14 dnech
Karel narozen 6.11.1891 v Kunovicích 344
Stanislav narozen 2.5.1895 v Uherském Hradišti 109
Marie narozena 1.11.1896 v Uherském Hradišti 109, umřela po 13 měsících.
Růžena (moje babička) narozena 19.1.1899 v Uherském Hradišti 109
Takže jeho možné narození připadá na mezeru mezi Karlem a Stanislavem.
Místo nevím, rodina se zřejmě stěhovala (Jalubí, Kněžpole, Kunovice a Uherské Hradiště).
Prohledal jsem všechny matriky v okolí, ale nikde žádná zmínka.
Mám ten rodný list dcery jeho bratra Karla - Aloisie, která se narodila v brně 21.8.1920.
Tam je uveden jako kmotr i s manželkou Růženou, uveden je zde jako obchodník z Kroměříže.
Hledal jsem i v matrikách oddaných z Kroměříže.
Je divný, že ani v tom MY HERITAGE jsem nenašel vůbec žádnou shodu tohoto jména.
Tomáš
TomDuke1956
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 20, 2018 18:43
Oblast pátrání: Brno, Archlebov, Švábenice

Re: Vavřinec Štětina

Příspěvekod Zora » pát bře 08, 2019 17:29

Musíte vkládat odkazy na matriční zápisy - okopírovat adresní řádek na stránce, kde je zápis. Zkontrolujeme, zda jste něco nepřehlédl, zda není nějaký vysvětlující údaj a podobně.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vavřinec Štětina

Příspěvekod ATUM » pát bře 15, 2019 15:47

Hledal jste v matrikách oddaných v Kroměříži, ale nenarodily se mu tam děti, když tam byl obchodníkem ?
ATUM
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Vavřinec Štětina

Příspěvekod Zora » pát bře 15, 2019 18:28

ATUM píše:Hledal jste v matrikách oddaných v Kroměříži, ale nenarodily se mu tam děti, když tam byl obchodníkem ?


Děti v matrikách asi hledat nelze, Vavřinec se narodil cca 1891 - 1895, tedy narození dětí je na hranici zveřejňování... A matriky N Kroměříže nejsou až k roku 1918.
Pokud kolega nepřidá odkazy na zápisy, které nalezl, nejde mu moc pomáhat. Je nějaký zarputilý.
Při hledání dětí záleží na povolání otce, zda byl nějak vázaný na půdu, nebo byl podnájemním, či měl dokonce stěhovavé zaměstnání....
Tohle všechno bychom si museli podle zveřejněných dat dohledávat, tedy najít potřebné matriční zápisy.

Pokud slušně upozorním na potřebu odkazů na zápisy a dostane se mně dost podivné odpovědi - kdybych nějaké další údaje měl, tak bych je mohl poslat... duplikace zápisů... pak už nereaguji. Inu, každý šetříme čas, já tím, že nebudu dělat práci za druhého.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vavřinec Štětina

Příspěvekod Dagmar8 » sob bře 16, 2019 18:13

Našla jsem na Myheritage tohle ...ale to je asi vše, co pro vás může někdo udělat, když sem nedáte ani jeden odkaz na matriku, na záznamy, tak jako to dělají ostatní

Štěpán Štětina - Ševčíková Web Site - MyHeritage
https://www.myheritage.cz/person-150001 ... 180627722/štěpan-štětina
Marie Štětinová Jeho manželka. Karel Štětina Jeho syn. Vavřinec Štětina Jeho syn. Růžena Strmisková Jeho dcera. Zaměstnání. hostinský. Uherské hradiště ...
xxx
Růžena Strmisková (rozená Štětinová) - Marek Web Site - MyHeritage
https://www.myheritage.cz/person-1500114.../růžena-strmiskova-rozena-štětinova
Marie Štětinová (rozená Stejskalová) Její matka. Karel Štětina Její bratr. Stanislav Štětina Její bratr. Marie Štětinová Její sestra. Vavřinec Štětina Její bratr ...


xxxxx
pokud to není váš rodokmen tak tady je o Vavřinci Štětinovi také něco https://www.rabek.cz/cs/nalezena-prijmeni-v-matrikach.html?prijmeni=stetina
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Vavřinec Štětina

Příspěvekod Zora » sob bře 16, 2019 18:24

Ano, Dášo, to´s našla naprosto správně.
jen kolega byl a je zarputilý . Proto jsem čekala, až něco přidá.

Když někdo napíše, že hledá Růženu Strmiskovou, (neuvedl ani, zda jde o rodné nebo provdané příjmení), nepřidá, kde, kdy, žádné další okolnosti, na radu - přidejte odkazy na matriční zápisy reaguje docela podivně - kdybych měl údaje, tak přidám.... a opět, žádný odkaz...

Všechna narození, svatby z obou příspěvků jsem si vyhledala podle uvedených dat, doplnila některé další, ale čekám, až také kolega něco udělá.

Vše je na něm, servírovat na stříbrném podnose fakt nebudu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vavřinec Štětina

Příspěvekod Dagmar8 » sob bře 16, 2019 23:04

Zora píše:Ano, Dášo, to´s našla naprosto správně.
jen kolega byl a je zarputilý . Proto jsem čekala, až něco přidá.

Když někdo napíše, že hledá Růženu Strmiskovou, (neuvedl ani, zda jde o rodné nebo provdané příjmení), nepřidá, kde, kdy, žádné další okolnosti, na radu - přidejte odkazy na matriční zápisy reaguje docela podivně - kdybych měl údaje, tak přidám.... a opět, žádný odkaz...

Všechna narození, svatby z obou příspěvků jsem si vyhledala podle uvedených dat, doplnila některé další, ale čekám, až také kolega něco udělá.

Vše je na něm, servírovat na stříbrném podnose fakt nebudu.
Z


také nevím proč, je mi to divné - tak to jsi dobrá, žes toho našla tolik
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků