Newspapers

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Newspapers

Příspěvekod readr » úte led 29, 2019 21:03

Pozdravujem,

pri hľadaní príbuzných v USA som narazil na stránku newspapers.com - archív novín v USA - kde som našiel pomerne slušné množstvo článkov o ,, zámorských príbuzných".
Zrejme ide o projekt prepojený s Ancestry - teda je platený. Mne ukáže len náhľad článku, resp. výrez mena a ďalej sa nedostanem.

Vedel by niekto pomôcť s vyhľadaním ?

Ďakujem

R
readr
 
Příspěvky: 192
Registrován: úte lis 15, 2016 19:04
Oblast pátrání: Jižní Morava

Re: Newspapers

Příspěvekod karels » stř led 30, 2019 17:48

přístup k některým novinám je např. zde:
https://www.mzk.cz/aktuality/zkusebni-pristup-do-genealogicke-databaze-myheritage
(přístup byl prodloužen i do roku 2019)
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Newspapers

Příspěvekod readr » stř led 30, 2019 20:28

Monika píše:Pokud by se vám nikdo neozval (já Ancestry nebo MH nemám), tak mě před asi půl rokem články z newspapers.com nabídlo i vyhledávání na FamilySearch. Nevím už jak, ale k textu článku mě to nějak pustilo. Nevím ale, jestli to zrovna nebyla jen nějaká akce. Za vyzkoušení by to možná stálo.


Skúsil som, z FS ma ,,hodilo " na Ancestry...

R
readr
 
Příspěvky: 192
Registrován: úte lis 15, 2016 19:04
Oblast pátrání: Jižní Morava

Re: Newspapers

Příspěvekod readr » stř led 30, 2019 20:31

karels píše:přístup k některým novinám je např. zde:
https://www.mzk.cz/aktuality/zkusebni-pristup-do-genealogicke-databaze-myheritage
(přístup byl prodloužen i do roku 2019)



Vďaka za tip, zaujímavé - pre nás spoza hraníc rieky Moravy myslím, že nedostupné.... :)

R
readr
 
Příspěvky: 192
Registrován: úte lis 15, 2016 19:04
Oblast pátrání: Jižní Morava

Re: Newspapers

Příspěvekod Zora » stř led 30, 2019 20:39

zkuste vložit, co - koho hledáte, třeba se nám něco zobrazí i přes jiné vyhledavače. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Newspapers

Příspěvekod readr » stř led 30, 2019 21:09

Zora píše:zkuste vložit, co - koho hledáte, třeba se nám něco zobrazí i přes jiné vyhledavače. Z


Skúšam už niekoľko dní....zatiaľ ma vždy presmerovalo v poslednej fáze na nedostupnú ( pre mňa ) verziu....

Len pre úplnosť, rád by som sa dostal do novín Press and Sun Bulletin, New York....

R
readr
 
Příspěvky: 192
Registrován: úte lis 15, 2016 19:04
Oblast pátrání: Jižní Morava

Re: Newspapers

Příspěvekod Zora » stř led 30, 2019 21:14

spíš jsem měla na mysli příjmení, rok, místo, případně událost a podobně.
obávám se, že vyhledavač na americké noviny je těžké dohledat.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků