Hledám pomoc - matrika Trhové Sviny

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledám pomoc - matrika Trhové Sviny

Příspěvekod domorodecz » čtv led 17, 2019 10:54

Dobrý den,
potřeboval bych pomoc. Chtěl bych získat bližší informace ze zápisu o svatbě Trhové Sviny rok 1845.
- Sháním někoho z okolí Trhových Svinů, kdo by eventuelně mohl zkusit do tohoto starého záznamu v matrice nahlédnout, jestli ho tam pustí.
- A nebo radu, jak postupovat. Osobně se tam jen tak nedostanu.
Paní mi po emailovém kontaktu sdělila datum, ale víc z ní nemohu dostat. V emailu mi poslala tento formulář, ale stejně mi není jasné co udělat když bych chtěl nějaký opis - kopii, zkrátka potřebuji z toho získat více informací, ale osobně se dostavit nemohu, je to trochu z ruky.
Stačí mi to "rukou napsané na kus papíru." Je to 185 let starý záznam, již se na něj žádná ochranná lhůta nevztahuje
https://drive.google.com/file/d/1bnwX4uVGsRREClw9FQGG-Tn3n9_el4tb/view?usp=sharing

Jedná se o živou matriku, dosud uloženou na matričním úřadě Trhové Sviny.
Záznam je v knize oddaných Buková, na str. 7. 29.6.1834 - Paul Benda a Dorothea Oppolzer
domorodecz
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 28, 2018 7:52
Oblast pátrání: Malé Přílepy, Nenačovice, Železná, Komárov Hořovice, Praha

Re: Hledám pomoc - matrika Trhové Sviny

Příspěvekod kimes » stř led 30, 2019 0:03

domorodecz píše:Dobrý den,
potřeboval bych pomoc. Chtěl bych získat bližší informace ze zápisu o svatbě Trhové Sviny rok 1845.
- Sháním někoho z okolí Trhových Svinů, kdo by eventuelně mohl zkusit do tohoto starého záznamu v matrice nahlédnout, jestli ho tam pustí.
- A nebo radu, jak postupovat. Osobně se tam jen tak nedostanu.
Paní mi po emailovém kontaktu sdělila datum, ale víc z ní nemohu dostat. V emailu mi poslala tento formulář, ale stejně mi není jasné co udělat když bych chtěl nějaký opis - kopii, zkrátka potřebuji z toho získat více informací, ale osobně se dostavit nemohu, je to trochu z ruky.
Stačí mi to "rukou napsané na kus papíru." Je to 185 let starý záznam, již se na něj žádná ochranná lhůta nevztahuje
https://drive.google.com/file/d/1bnwX4uVGsRREClw9FQGG-Tn3n9_el4tb/view?usp=sharing

Jedná se o živou matriku, dosud uloženou na matričním úřadě Trhové Sviny.
Záznam je v knize oddaných Buková, na str. 7. 29.6.1834 - Paul Benda a Dorothea Oppolzer

Pochybuji, že kniha oddaných z této doby je ještě živá matrika. Letmým pohledem do sbírky digitalizovaných matrik SOA Třeboň lze zjistit, že matr. O Trhové Sviny 1825 - 1845( i další z té doby) je digitalizovaná. Je třeba také upřesnit co hledáte - např. ve farním(matričním) obvodu Trhových Svin z té doby žádná Buková není, jsou tam jen Bukvice
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

VYŘEŠENO - Re: Hledám pomoc - matrika Trhové Sviny

Příspěvekod domorodecz » čtv úno 28, 2019 15:02

Matriční kniha je bohužel stále na úřadě, ale nějaké info jsem již získal z matriky přes email.

Buková: https://mapy.cz/zakladni?x=14.7101593&y=48.8295242&z=14
domorodecz
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 28, 2018 7:52
Oblast pátrání: Malé Přílepy, Nenačovice, Železná, Komárov Hořovice, Praha


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků