Hledám svatbu Marie Kraváčkové a Šťepána Zemana rok 1925

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledám svatbu Marie Kraváčkové a Šťepána Zemana rok 1925

Příspěvekod Ve.ronika.a » sob led 05, 2019 17:01

Dobrý den,

nevíme si rady při hledání našich předků, měli mít svatbu 21.6.1925 v Lukavci? Lukavi? v Čehách, ale vůbec nevíme, co to je za vesnici. Z doslechu jsme se dozvěděli, že Štěpán pracoval v dolech / lomech, pravděpodobně pocházel z Čech, jeho nevěsta pak z Halenkovic z Zlína. Zkoušeli jsme záznamy jižních Čech, bezvýsledně.
Nevěděl by někdo, kam se podívat, kde hledat?

za každý tip díky :lol: :wink: :roll: 8)
Přílohy
Kraváčková_Marie_1905.png
Ve.ronika.a
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 05, 2019 2:02

Re: Hledám svatbu Marie Kraváčkové a Šťepána Zemana rok 1925

Příspěvekod Zora » sob led 05, 2019 17:05

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám svatbu Marie Kraváčkové a Šťepána Zemana rok 1925

Příspěvekod Ve.ronika.a » sob led 05, 2019 17:18

Zdravím Vás, Zorko :)

mohlo, mohlo, děkuji... bohužel takových vesniček je mnoho, každopádně v archivu východočeských záznamů nemůžu nic najít, neboť se mi vůbec nezobrazí.. tak nevím jestli je to jen nějaká porucha :-/ :?: :idea: :|
Ve.ronika.a
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 05, 2019 2:02

Re: Hledám svatbu Marie Kraváčkové a Šťepána Zemana rok 1925

Příspěvekod Zora » sob led 05, 2019 17:31

Zdá se, že jde o "poruchu", mně Zámrsk také nenaskakuje.
Já v názvu obce vidím na konci ...á a jinou obec Luková jsem nenašla. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám svatbu Marie Kraváčkové a Šťepána Zemana rok 1925

Příspěvekod Ve.ronika.a » ned led 06, 2019 10:28

No nejspíš porucha, ale už to trvá dost dlouho :-/ :shock: :| uvidíme. Děkuju Zorko
Ve.ronika.a
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 05, 2019 2:02

Re: Hledám svatbu Marie Kraváčkové a Šťepána Zemana rok 1925

Příspěvekod Zora » ned led 06, 2019 10:34

Ve.ronika.a píše:No nejspíš porucha, ale už to trvá dost dlouho :-/ :shock: :| uvidíme. Děkuju Zorko

Chce to trpělivost, mně se to ani dnes nezobrazuje. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám svatbu Marie Kraváčkové a Šťepána Zemana rok 1925

Příspěvekod salus » ned led 06, 2019 12:19

Ve sbírce matrik východočeského kraje (Zámrsk) jsou uvedeny 2 obce se jménem Luková. Jedna je poblíž Lanškrouna, tam je nejmladší matrika oddaných pro období 1840-1867. Další obec je Luková část obce Nepolisy okr. Hradec Králové, tam je nejmladší matrika oddaných pro období 1887-1928. Protože Zámrsk je opět nefunkční nelze tuto matriku stáhnout. Podotýkám že jsem hledal jen katolické matriky.

EDIT: pondělí 7.1. Zámrsk už funguje, nicméně v matrice pro obec Luková - Nepolisy tento sňatek není.
Uživatelský avatar
salus
 
Příspěvky: 176
Registrován: sob bře 23, 2013 15:23
Bydliště: Chrudimsko
Oblast pátrání: Pardubicko (Choteč, Rokytno, Sezemice, Lány u Dašic, Chvojenec, Vysoké Chvojno...) Chrudimsko (Chrudim, Presy, Slatiňany, Trpišov...), Kolín a okolí, Benešovice u Přelouče, Havlíčkův (Německý) Brod a okolí, Benátky nad Jizerou.


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků