Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod Venca » pon pro 17, 2018 19:27

Dobrý den,
prosím o pomoc se zjištěním příjmení a místa narození Josefy - podle záznamů v USA Josephina Livac, píše se také Levash, Livash. Nevěděl by někdo o jaké příjmení se může jednat? V rejstříku k Berní rule ani na „Kde jsme“ jsem je nenašel. Je zde např. Livař (Klatovsko), Levák, Levický, Lívanec…

Narodla se údajně v Česku (Bohemia) 1846, 1848, 1852, 1853? rodičům Matěji (Livac, Levash, Lewavsek) a Kateřině Klanda

1.sňatek měla v USA roku 1870 s Matějem Radějem nar. 12. 4. 1848 v Hříchovicích na Domažlicku - viz oddací list
Obrázek

2. sňatek měla v roce 1877 s jeho bratrem Vojtěchem Radějem (v USA Albert Ready, Readey, Radia, Riedy), nar. 16. 4. 1857 také v Hříchovicích - oddací list
Obrázek
Radějové odešli do USA v roce 1861.

Zde je záznam o úmrtí Josephiny. U jejího muže jsou jejich děti.


A ještě jsem našel jeden záznam o rodině Levash zde.

John Levash nar. 1862 v Česku byl syn Matěje Levash (1812) a Mary Janoviec (1838). Jeho žena Anna Ready byla neteří Alberta Ready. Nevím, zda u Matěje Levash jde o stejnou osobu jako u otce Josefy a Mary je jeho druhou ženou.

Jak mohu prosím hledat místo narození Josefy(kolem roku 1850)? Jen podle indexů v matrikách?

Děkuji za každou radu.
Naposledy upravil Venca dne stř pro 19, 2018 7:04, celkově upraveno 1
Venca
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 30, 2008 20:04

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod ATUM » pon pro 17, 2018 22:14

A co příjmení Laváček ? 7 se jich dochovalo.
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod L.V. » úte pro 18, 2018 10:29

A nemohlo by to být polské příjmení Lewaczek? A po příjmení Klanda (manželka Kateřina) jste pátral?
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod zburget » úte pro 18, 2018 17:15

První dva odkazy už nefungují - ale ráno jsem na ně ještě koukal. Neuvšdomuju si, že bych tam někde viděl, že byla Josefina z Čech - ten záznam byl u jejího manžela.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod Venca » stř pro 19, 2018 1:28

U článku k úmrtí Josefíny je napsáno " z Bohemie " . I v některých dalších záznamech je vždy uváděno narození
Bohemia. K příjmení Klanda - můj typ je Kalenda ?? ( Domažlicko,Klatovsko)
Venca
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 30, 2008 20:04

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod Venca » stř pro 19, 2018 9:24

S příjmením Laváček jste mě navedl na Hlaváček a Hlaváč . Ale v seznamu imigrantů jsem nenašel žádné ,
kteří by se hodili . I když je tu hodně pasažerů těchto příjmení . Také Levashů je v USA z " Bohemie " dost .
Venca
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 30, 2008 20:04

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod ATUM » stř pro 19, 2018 10:25

Pod Bohemia je uvedeno Kossuth, nejsou to Košúty na Slovensku ? Nevím k čemu se to vztahuje, anglický text vedle nepřečtu a stejně jsou řádky posunuté.
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod zburget » stř pro 19, 2018 10:37

ATUM píše:Pod Bohemia je uvedeno Kossuth, nejsou to Košúty na Slovensku ? Nevím k čemu se to vztahuje, anglický text vedle nepřečtu a stejně jsou řádky posunuté.

Town of Kossuth je místo, kde se konala svatba
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod zburget » stř pro 19, 2018 10:39

Venca píše:U článku k úmrtí Josefíny je napsáno " z Bohemie " . I v některých dalších záznamech je vždy uváděno narození
Bohemia. K příjmení Klanda - můj typ je Kalenda ?? ( Domažlicko,Klatovsko)

V tom novinovém článku se ale píše o Albertě Ready, nikoli o Josefíně. Tak nevím. Netvrdím, že nebyla z Čech/Moravy, ale v materiálech, které jste sem poslala to není napsáno nikde.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod Venca » stř pro 19, 2018 11:15

V tomto článku se píše o Josephině Levash Ready . " Paní Alberta Readyho zemřela 13.1. ......Narodila se
v Bohemia a přišla sem jako mladá dívka na Manitowoc .Provdala za Matt Ready ....Po jeho smrti se provdala
za Mattova bratra Alberta........."
Venca
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 30, 2008 20:04

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod zburget » stř pro 19, 2018 11:25

Venca píše:V tomto článku se píše o Josephině Levash Ready . " Paní Alberta Readyho zemřela 13.1. ......Narodila se
v Bohemia a přišla sem jako mladá dívka na Manitowoc .Provdala za Matt Ready ....Po jeho smrti se provdala
za Mattova bratra Alberta........."

No jo, jasně - já se kouknul jen na začátek (a to ještě blbě - Mrs. Albert Ready) a pak jsem to jen prolítl očima, jestli tam někde není jméno Josefína, aniž bych to četl. Moje chyba, omlouvám se.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod ATUM » stř pro 19, 2018 19:06

V kdejsme.cz je příjmení Lavash 1x v Praze, narozen 1981.
ATUM
 
Příspěvky: 676
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod L.V. » stř pro 19, 2018 22:13

V jednom z údajů Wisconsin, County Marriages je uvedena matka Catharina Klunda ne Klanda. Příjmení Klunda se stále vyskytuje. 9 v Moravskoslezském kraji.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod Zora » čtv pro 20, 2018 6:09

Nabízím také variantu příjmení Klauda. (Klouda) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rodiště a příjmení Josefy Livac - emigrace do USA

Příspěvekod Venca » pát pro 21, 2018 7:58

V dalším záznamu je psáno Albert Ready , jeho žena Josephine Levash , její rodiče Mathes Leavash
a Catherina Kenbash ? (asi pozměněné ?). Vyjímečně se uvádí Josephine jako Zivac nebo také Tivas .
Tvar Leavash mě opět vrací k příjmení Lívař ?? Ale na seznamech pasažerů (Bremy,Hamburk) ani
na am. databázích přistěhovalců i když zkouším různé kombinace nic nenacházím . Proč ?
Venca
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 30, 2008 20:04


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků