VYŘEŠENO - Pozemková kniha Val 1755

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - Pozemková kniha Val 1755

Příspěvekod hody.rk » stř pro 05, 2018 10:47

Dobrý den.
Našel jsem v Pozemkových knihách obce Val ve fondu Velkostatek Opočno, uložené ve Státním oblastním archivu v Zámrsku (Gruntovní kniha Nro. 9 B, obce: Mělčany, Val, Křovice, Březiny, Běstviny, Vršovka; Čes., cca.400 f., 28x44 cm, kož.vaz.sornam,, období: 1710-1833, str.: 24, 224 A, 224 A2) záznam, který by snad pomohl nalézt místo narození osoby, kterou hledám (jedná se o Václava Hodovala - viz překlad). Zároveň odkud tato osoba přišla do obce Val při koupi dané nemovitosti.
Pozn.: daná obec patřila pod farnost Dobruška. Tato farnost v roce 1805 vyhořela vč. starých matrik, takže jsem v matrikách nic nenašel.
Pomohl by mi někdo, předem děkuji.
J. Hodoval

Odkaz na obrázek – přílohu:

https://ibb.co/Cwg5QDY

Díky za reakce. Doplňuji: můj předek (Václav Hodoval) se narodil asi 1725 - 1730 (místo ani přesné datum neznám), oženil se s Annou (rodné příjmení neznám), zemřel koncem roku 1786, nebo začátkem roku 1787 (toto vyplynulo z citované gruntovní knihy). Jejich první syn se narodil asi 1754 (místo neznám), ostatní dítka pak již ve Valu č. 2 (1760, 1768, 1772).
Upřesňuji odkaz:
http://www.imagehosting.cz/?v=vahodovalv.jpg
J. Hodoval
Naposledy upravil hody.rk dne úte led 01, 2019 12:50, celkově upraveno 2
hody.rk
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 04, 2018 11:23
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Oblast pátrání: Králohradecký kraj

Re: Pozemková kniha Val 1755

Příspěvekod zburget » stř pro 05, 2018 11:10

Ten odkaz se mi neotvírá - zkuste to nahrát někam jinam (třeba 2i.cz).
Nicméně - je to dotaz patřící spíš do sekce čtení, kde ovšem budeme chtít, abyste se aspoň částečně pokusil záznam (nebo alespoň jeho část, která vás zajímá) přečíst sám - a my vám s tím rádi pomůžeme.
Nejsem si jist tím, jestli někdo bude něco číst v jiné (třeba této) sekci. Neměl by.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Pozemková kniha Val 1755

Příspěvekod mfal62 » stř pro 05, 2018 11:58

mě se odkaz otevře - je to česky psaný opis, nikoliv originál z gruntovní knihy, není tam co luštit

bohužel v textu není žádná zmínka, odkud Václav Hodoval přišel - asi byl místní (?)

jelikož se 1.2.1755 "ujal" selského statku (2 koně, 1 kráva, ...), mohl prodat nějaký menší grunt v této nebo sousední vesnici

=> pokud byl předtím podruh (méně pravděpodobné), nenajdete bez matrik nic
jestli měl Václav Hodoval předtím nějaký menší grunt, hledejte ke stejnému datu prodej v této nebo okolní vesnici,
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků