Reservník 11. pěšího pluku

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Reservník 11. pěšího pluku

Příspěvekod Lendys » pon zář 24, 2018 14:42

Dobrý den,
v jednom matričním zápise se u příbuzného objevila poznámka, že byl reservníkem 11. pěšího pluku. Narozen roku 1846 v Malém Boru. Jak zjistím víc? Zda prošel nějakou válkou, povýšení atd.? Všechno co jsem o pluku zatím našla se týkalo až první světové války, podle roku narození by se ho ale týkalo spíš něco dřívějšího - prusko-rakouská válka nebo konflikty v Itálii. S ničím jiným než matrikami narozených, zemřelých a oddaných zatím zkušenosti nemám....
Děkuji
Lendys
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 22, 2016 6:50
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Oblast pátrání: Luka nad Jihlavou a přilehlé obce, Brtnicko, Telečsko, východní Slovensko

Re: Reservník 11. pěšího pluku

Příspěvekod filmovymaniak » pon zář 24, 2018 15:27

Dobrý den,
zkuste najít jeho kmenový list na Family search,
dá se tam vyhledávat přímo u 11. pěšího pluku, v tom případě by tam mohl být v indexu, to usnadní jeho hledání.
Nebo ho vyhledáte přes vojáky z Čech, Moravy, Slezska "podle abecedy".

Přesné odkazy neznám, někde na foru by to mohlo být v dřívějších příspěvcích.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Reservník 11. pěšího pluku

Příspěvekod Lendys » pon zář 24, 2018 16:11

Díky za radu, aspoň vím, že to tam mají. Ale popravdě řečeno jsem na familysearch za 3 roky nedokázala najít jeden jediný užitečný údaj... Vždycky když se na ty stránky podívám, připadám si jako absolutní idiot, jejich struktura a vyhledávání jsou pro mně nepobratelné. Angličtinou to není, tu mám relativně obstojnou. :cry: No jdu to zkusit.
Lendys
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 22, 2016 6:50
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Oblast pátrání: Luka nad Jihlavou a přilehlé obce, Brtnicko, Telečsko, východní Slovensko

Re: Reservník 11. pěšího pluku

Příspěvekod filmovymaniak » úte zář 25, 2018 10:39

Dobrý den,
pro 11. pěší pluk jsou tyto dokumenty - potřeba registrace

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

nepíšete kdy odešel do zálohy, takže nejspíš bude v indexu : Index (Effektiv) 1860-1869
ten bude nejspíš na konci filmu 1256977 a část možná na začátku 1256978
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků