Vyřešeno Zámrsk - výpomoc s bádáním (Nechystá se tam někdo?)

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Vyřešeno Zámrsk - výpomoc s bádáním (Nechystá se tam někdo?)

Příspěvekod Ædwin » sob zář 01, 2018 17:28

Nepojede v blízké době někdo do Zámrsku? Pokud ano, hrozně bych jemu/jí byl vděčen za pomoc.
Já to mám daleko a potřebuju taky jenom jeden jediný zápis z matriky oddaných ve vsi Turkovice. Je to docela malá vesnička a matrika je celkem mladá, tak hledání nebude zdlouhavé ani těžké. (Zdigitalizována není, ale na požádání ji bez problémů předloží.)


9854 sign. 8432 matrika O 1852-1939 ukn 9854
územní rozsah: Turkovice
24,5x39 cm, vazba: polokožená, 93 fol., ceština, poznámka: VIII/1852-XI/1939,
puvodní signatura: VII.G.
mikrofilm c. 0000



Asi mezi roky 1877 až 1887 si tam podle všeho měl vzít jistý Antonín Štědrý Marii Uhlířovou (*1859) z čísla 15.
Jejich dcera by v té knize měla taky mít zápis svatby v říjnu 1911, ale ten mi asi mnoho nepomůže.
Naposledy upravil Ædwin dne ned zář 16, 2018 20:31, celkově upraveno 1
Ædwin
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 22, 2015 14:12
Oblast pátrání: Příjmení: Zeman, Dostálek, Kutílek, Bernt, Horník, Bonaventura, Daniel, Jezdina, Smetana, Braun, Pazderka, Švejgl, Živný, Blažek, Ptačovský (a mraky jiných...)

Oblast Nechanicka, Chrudimska, Letohradska, Louny
Rodokmen online: MyHeritage - j.de.z (a) email cz

Re: Zámrsk - výpomoc s bádáním (Nechystá se tam někdo?)

Příspěvekod Ædwin » ned zář 16, 2018 20:31

No nic. Tak si zítra udělám výlet.
Ædwin
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned lis 22, 2015 14:12
Oblast pátrání: Příjmení: Zeman, Dostálek, Kutílek, Bernt, Horník, Bonaventura, Daniel, Jezdina, Smetana, Braun, Pazderka, Švejgl, Živný, Blažek, Ptačovský (a mraky jiných...)

Oblast Nechanicka, Chrudimska, Letohradska, Louny
Rodokmen online: MyHeritage - j.de.z (a) email cz


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků