Marie Štědrá, zápis o narození 1873 až 1876 VYRESENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Marie Štědrá, zápis o narození 1873 až 1876 VYRESENO

Příspěvekod danho » úte srp 21, 2018 2:01

Dobrý den,

již dlouho hledám narození Marie ŠTĚDRÉ jde mi o to kde se narodila a o její rodiče,
Svatba prvni zapis levá strana
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=255
tady je datum narození Marie 11, srpna 1876 a rodiče Jan Štědrý z Janovic a Anna rozená František Nováček

prvni dítě Marie poslední zápis pravá strana
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=423
tady je datum nar Marie 11, srpna 1875 a rodiče Jan Štědrý z Janovic a Anna rozená František Nováček z Lovětína

další děti Marie 3tí zápis prava strana č domu 190 jmeno ditete Josef
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=44
tady je datum nar Marie 11, srpna 1873 a rodiče Jan Štědrý z Ostrovce a Anna Novák
dalsí děti jsou na str 91 cislo domu 190, str 131, 190 a 236 číslo domu 206,
zápis o nar Marie a jejich rodičích je stejný, farář to asi opisoval od prvního dítěte narozeneho v Třešti, na druhou stranu rodiče Marie nežily v roce 1899, když se vdávala a tak si třeba ani nepamatovala příjmení své maminky za svobodna.
To je vsechno z čeho vycházím
A ted co jsem našla
v Lovětíně jsem našla Annu Nováček -otec František- 3tí zápis levá strana, číslo domu 33
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=124
v Janovicích Jana Štědrého - 2hý zápis levá strana, číslo domu 26
https://digi.ceskearchivy.cz/8211/224/1157/747/84/0

Prohledala jsem okoli Lovětína i Janovic , ale nenašla jsem nic, prosím moc o radu, kam se ješte mužu kouknout, abych našla narození Marie a svatbu jejích rodiču a tím si potvrdit nebo vyvrátit ,že Anna a Jan jsou skutečně její rodiče. Třeba oko zkušeného genealoga v tom bude vidět víc než já.

Předem moc děkuju za každou radu
Dana
Naposledy upravil danho dne úte srp 28, 2018 18:36, celkově upraveno 1
danho
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned kvě 13, 2018 2:05
Oblast pátrání: Střední Čechy

Re: Marie Štědrá, zápis o narození 1873 až 1876

Příspěvekod pierotto » úte srp 21, 2018 13:00

Dobrý den,

já bych asi začal tím, zda v Lovětíne existuje svatba Jana Štědrého a Anny Nováček. Tím by se dalo potvrdit, zda ta Anna Nováček je ta správná, pokud ano u otce bude i jeho bydliště a tam se pravděpodobně i narodila Marie. U té svatby to samozřejmě nemusí být v Lovětíně, ale i okolí ... záleží i na povolání a náboženství.
pierotto
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon říj 03, 2016 6:38
Oblast pátrání: Březůvky, Zlín, Valtice, Polsko, Syrovice, Čejkovice

Re: Marie Štědrá, zápis o narození 1873 až 1876

Příspěvekod danho » úte srp 21, 2018 15:35

Napsala jsem to spatne Prohledala jsem Lovetin a okoli Lovetina stejne tak Janovice a okoli Janovic
Taky jsem mohla neco prehlednout
Dana
danho
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned kvě 13, 2018 2:05
Oblast pátrání: Střední Čechy

Re: Marie Štědrá, zápis o narození 1873 až 1876

Příspěvekod Zora » úte srp 21, 2018 15:42

Vyznání jsem kontrolovala, protože právě v této oblasti jsou tři matriční "obvody - katolíci, a 2x protestanté... Mohlo se stát, že byla Marie pokřtěna ( a zapsána do některé z evangelických matrik), ale vyznání má uvedené katolické, stejně jako její zemřelí rodiče.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Marie Štědrá, zápis o narození 1873 až 1876

Příspěvekod janamic » ned srp 26, 2018 9:49

Zaznamenala jsem zde viewtopic.php?f=5&t=43413, že hledáte jakékoli Štědré. Myslím, že Vám to k vyřešení problému asi moc nepomůže. Já například mám mlynářský rod Štědrých z okolí Mníšku pod Brdy, ale v 17.-zač. 18. století.
1) Vše co o Vaší Marii máte, souhlasí s nalezeným Štědrým v Janovicích, zaměřila bych se na zmapování tamějších Štědrých. Máte dohledané nějaké sourozence Marie?
2) Zkuste také jiné zdroje informací než matriky, např. zápisy sčítání lidu, archiv farního úřadu, školní výkazy ap. (nejsem z lokality, tak nevím, co je zde dostupné).
3) Hledáte na konci 19. století, Štědrý a Nováčková se mohli seznámit a vzít kdekoli. Podívala bych se do měst, do kterých se obvykle z lokality chodívalo za prací či sloužit.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Marie Štědrá, zápis o narození 1873 až 1876

Příspěvekod danho » úte srp 28, 2018 18:35

janamic píše:Zaznamenala jsem zde viewtopic.php?f=5&t=43413, že hledáte jakékoli Štědré. Myslím, že Vám to k vyřešení problému asi moc nepomůže. Já například mám mlynářský rod Štědrých z okolí Mníšku pod Brdy, ale v 17.-zač. 18. století.
1) Vše co o Vaší Marii máte, souhlasí s nalezeným Štědrým v Janovicích, zaměřila bych se na zmapování tamějších Štědrých. Máte dohledané nějaké sourozence Marie?
2) Zkuste také jiné zdroje informací než matriky, např. zápisy sčítání lidu, archiv farního úřadu, školní výkazy ap. (nejsem z lokality, tak nevím, co je zde dostupné).
3) Hledáte na konci 19. století, Štědrý a Nováčková se mohli seznámit a vzít kdekoli. Podívala bych se do měst, do kterých se obvykle z lokality chodívalo za prací či sloužit.


dekuji moc za pomoc nemam sice svatbu rodicu , ale mam jeji narozeni narodila se ve Vidni
Dana
danho
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned kvě 13, 2018 2:05
Oblast pátrání: Střední Čechy

Re: Marie Štědrá, zápis o narození 1873 až 1876

Příspěvekod Zora » úte srp 28, 2018 18:36

danho píše:
janamic píše:Zaznamenala jsem zde viewtopic.php?f=5&t=43413, že hledáte jakékoli Štědré. Myslím, že Vám to k vyřešení problému asi moc nepomůže. Já například mám mlynářský rod Štědrých z okolí Mníšku pod Brdy, ale v 17.-zač. 18. století.
1) Vše co o Vaší Marii máte, souhlasí s nalezeným Štědrým v Janovicích, zaměřila bych se na zmapování tamějších Štědrých. Máte dohledané nějaké sourozence Marie?
2) Zkuste také jiné zdroje informací než matriky, např. zápisy sčítání lidu, archiv farního úřadu, školní výkazy ap. (nejsem z lokality, tak nevím, co je zde dostupné).
3) Hledáte na konci 19. století, Štědrý a Nováčková se mohli seznámit a vzít kdekoli. Podívala bych se do měst, do kterých se obvykle z lokality chodívalo za prací či sloužit.


dekuji moc za pomoc nemam sice svatbu rodicu , ale mam jeji narozeni narodila se ve Vidni
Dana

V obci u Vídně :-)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků