Nazev velkostatku/panstvi

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Nazev velkostatku/panstvi

Příspěvekod vixiv » čtv črc 05, 2018 17:03

ahoj dokazal by mi nekdo, kdo bada v okoli Hradce Kralove pomoci s prirazenim vesnic do velkostatku a panstvi? Zejmena my jde a vesnice Trnava a mestecko Nechanice. Tusim, ze kolem roku 1700 spadaly obe do Velkostatku Sadova nebo Sadova-Libcany (nazvy se mi pletou).

Mohl by mi to nekdo prosim potvrdit, popripade poradit kam zminene spadaly v roce 1650 ci 1600.
dekuji za pomoc
vixiv
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned zář 03, 2017 12:25

Re: Nazev velkostatku/panstvi

Příspěvekod Karla55 » čtv črc 05, 2018 20:56

V Knihovně je v březnu 2018 odkaz na stažení Popisu Čech roku 1654 z uloz.to.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Nazev velkostatku/panstvi

Příspěvekod vixiv » pát črc 06, 2018 8:14

mozna spatne hledam, ale schazi mi zde informace do jakeho velkostatku (kvuli gruntovnicim) ves spada napr. str. 260 Zvikov, je uvedena informace, ze se jedna o statek, ale jak zjistim do ktereho velkostatku statek spada. Ano, gruntovnice na hradecku se hledaji prevazne k prislusnosti k okr. soudu, ale puvodne byly soucasti fondu pro jednotlive velkostatky.

proto me ta informace zajima
DEKUJI
vixiv
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned zář 03, 2017 12:25


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků