Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Zora » pát čer 22, 2018 19:08

Už jsem to tady měla zmíněno vícekrát, ne v samostatném vláknu s žádostí o pomoc, tak to tak trochu obnovuji.

Spojení Rudolf Navrátil je velmi neobvyklé,
narozeníRudolfa cca od r. 1700 do cca 1720, svatba cca 1735 - cca 1746,
manželka Barbora , úmrtí Rudolf i Barbora r. 1764

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=185
levá strana 9.. januar. Barbora +38 roků, narození podle tohoto věku cca 1725-1726
pravá strana 10. febr. Rudolf +45 roku, narození podle tohoto věku 1718-19

Zemřeli v obci Sviny, pochováni v Křižanově.
Bohužel v období tohoto asi půl roku zemřely i některé děti, je tedy možné, že nebyl, kdo by udal přesně věk zemřelých.

Prohlédla jsem N ve všech matrikách v opravdu širokém okolí, svatby také, ale tam jsem mohla něco vynechat. Nechci, abyste pátrali, spíš pokud narazíte na Rudolf Navrátil, dejte vědět.

Vím, že se ženil 1732 nějaký Rudolf Navrátil v Olešnici, tam je ovšem rok narození *1708 (jak jsem dohledala) a nejsem schopna najít nevěstu, abych zjistila, jaké má křestní jméno, je tam uvedena pouze jako vdova po Klimentovi. Bohužel jednoznačně svatbu nějaké ženy Barbory s Klimentem jsem nenašla, navíc připadají do úvahy příjmení Klimenta, Kliment.

Mám úmrtí Matěj Kliment 50 r. Olešnice 1732
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=69
- to odpovídá následné svatbě Rudolfa s vdovou,
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=69
levá strana, třetí zápis od konce, ale jeho vdovu jsem nenašla. ¨

Faktem je, že manželské dvojici Rudolf Navrátil + vdova Klimentová se v Olešnici nenarodily žádné dětí, žádné děti tam nezemřely, nezemřel tam ani Rudolf, nezemřela tam ani manželka (vdova) po Rudolfovi.

Nemohu se hnout z místa, jak se objeví možná stopa, ihned se objeví další komplikace.

Navíc se mně zdá, že v období možného narození Rudolfa cca 1718 je v matrice Křižanova (kde byly i další rody Navrátilů) mezera, ve které se klidně mohl Rudolf narodit a nebyl zapsán.


Hledala jsem i vzdálených lokalitách, něčím spojeným s Křižanovem a okolím, např. Slavkov, Dolní Kounice, ale jméno Rudolf je v dané době neobvyklé. Vyskytuje se v mírně vyšším počtu pouze v několika farnostech., Strážek, Horní Bobrová, Nové Město...
Narodili se také dva Rudolfové jednou bez udání příjmení matky , podruhé Březka neb Babor, ač jsem se snažila zjistit osudy žen (zda se nevdaly za Navrátila,), nezjistila jsem vůbec nic.

Pokud někde narazíte na Rudolf Navrátil, vše ostatní si prověřím, dohledám, vyďobu. Jen prostě už nevím, kde hledat.

Díky všem, kteří si zapamatují spojení Rudolf Navrátil a Barbora.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Zora » sob srp 18, 2018 7:52

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=102

pro další pátrání po Rudolfu Navrátilovi bych potřebovala přečíst jména svědků - poslední kolonka, případně doplnit cokoliv, co jsem nepřečetla, špatně přečetla, písmo pro mě děs....

Pravá strana . čtvrtý zápis, nad May
25. dubna z Olešnice

ženich Rudolfus, syn Ignatze Nawratila
nevěsta: Witva po nebož.Mat? (Matouš, Matěj?) Klimentovi

svědci:
???? družba
Václav Nawratil z Bystr? (Bystřice?)

Moc děkuji,. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod DĚDA » sob srp 18, 2018 8:20

Nejsem si jistý na 100 procent ale čtu to jako Václav Novotný.
A není tam náhodou napsáno místo toho Witva ??VDOVA??
DĚDA
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 05, 2016 19:00

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Zora » sob srp 18, 2018 8:42

vdova je určitě možná, já si to domýšlím ... :-(
Jenže ti Václavové mně přijdou jako každý jiný...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod DĚDA » sob srp 18, 2018 9:01

Paní Zoro když to hodně zvětším na celou plochu tak je to určitě VÁCLAV.
DĚDA
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 05, 2016 19:00

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Zora » sob srp 18, 2018 9:04

ok, děkuji.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod rebeka » sob srp 18, 2018 9:11

Dobrý den Zoro, čtu toto:

Zora píše:http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/3551/?strana=102

pro další pátrání po Rudolfu Navrátilovi bych potřebovala přečíst jména svědků - poslední kolonka, případně doplnit cokoliv, co jsem nepřečetla, špatně přečetla, písmo pro mě děs....

Pravá strana . čtvrtý zápis, nad May
25. dubna z Olešnice

ženich Rudolfus, syn Ignatze Nawratila
nevěsta: Wdowa po nebož. Matiegi Klimentovi

svědci:
Waclaw Nowotneg družba
Václav Nawratil z Bistrzycze (Bystřice)

Moc děkuji,. Z


U toho svědka Novotného vidím dvě -tt (Nowottneg)
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Zora » sob srp 18, 2018 9:36

rebeco, děkuji

Já fakt už nevím, jak toho Rudolfa , resp. jeho ženu hledat.
Úmrtí Matěje Klimenta bych měla, rok před svatbou Rudolfa s "jeho" ženou, ale ani stopa po jménu ženy Matěje Klimenta, ani o dětech,
sňatek možná, ale manželka by byla asi o 25 let starší než další manžel Rudolf. No dobře, tak třeba si Rudolf vzal starší vdovu...proč ne...

Tak mě napadlo, že třeba tahle žena zemřela (nebyla to podle jediného nalezeného sňatku Barbora), tak prohledávám matriky úmrtí, v Bystřici chybí čtyři roky :-))), v Olešnici nic a ve Svinách je sice nějaká Magdalena, ale nic bližšího o ní není uvedeno...
Takže zase bez jistoty...
Takže zase asi nechám odležet.... a Rudolf bude dál sedět nahoře v hospodě a usmívat se pod fousy.... , jak je nedohledatelný... :-(
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod rebeka » sob srp 18, 2018 12:24

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=278

Dívala jsem se, zda žena Matěje Klimenta nechodila za kmotru a objevila jsem tento zápis: vpravo 2. odspodu

28.5.1724 z Moravské strany dítě Jan Hrdlička - kmotra Anna žena Matěje Klymenty z Moravské strany (Olešnice). Nevím, jestli tam byl v té době jen jeden Matěj Klimenta a jestli Vás to může nějak posunout dál :)

Další: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=285 - vlevo 6. zápis pod květnem 1725
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Zora » sob srp 18, 2018 13:35

Děkuji, odpovídá to svatbě (jediné, kterou jsem našla) Matěje Klimenty, jeho žena byla Anna , rozená Martincová.
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=70
pravá strana 22. decem. 1708

Jenže - Rudolf Navrátil, který se narodil v Olešnici, by byl o hodně mladší než nevěsta... Tento Rudolf se podle matriky narodil v roce *1708. takže by byl cca o 20 let starší, než tato nevěsta.
I když to připustím, doba byla zlá a vím o dalších manželství vdov a mladších mužů, zase nemůžu najít nikde zápis o úmrtí této Anny. (Pokud by zemřela do r. cca 1743, mohl se Rudolf podruhé oženit.... a vzít si Barboru...)

Je ale zajímavé, že ať sáhnu po jakékoliv nitce, vždycky se objeví další problém...

Jdu se podívat, kdo byl ten druhý svědek , Václav Navrátil z Bystřice, snad by to mohl být bratr, ale netuším, jak mně to posune, mohlo by posunout...

Děkuji , Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Viridis » ned srp 19, 2018 20:20

Dobrý večer,
o hodně let starší nevěsta -vdova v té době nebylo nic divného, mám to v rodokmenu taky - původně asi pacholek ve službě takto přišel ke gruntu a po smrti první ženy si vzal manželku přiměřeného věku, se kterou pak měl děti - první manželství s vdovou bylo bezdětné. Jenom jsem to měla jednodušší - 300 let na stejném místě. Zato z druhé strany mám stěhovavé mlynáře na Slovensku - bonbónek :-). Hodně štěstí.
Viridis
 
Příspěvky: 337
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Zora » ned srp 19, 2018 21:25

PZavrelova píše:Dobrý večer,
o hodně let starší nevěsta -vdova v té době nebylo nic divného, mám to v rodokmenu taky - původně asi pacholek ve službě takto přišel ke gruntu a po smrti první ženy si vzal manželku přiměřeného věku, se kterou pak měl děti - první manželství s vdovou bylo bezdětné. Jenom jsem to měla jednodušší - 300 let na stejném místě. Zato z druhé strany mám stěhovavé mlynáře na Slovensku - bonbónek :-). Hodně štěstí.

Jistě, píšu, že jsem se s tím už setkala,. jenže nemůžu Rudolfa, který si vzal Annu, jakkoliv spojit s Rudolfem, který si vzal Barboru, časově by to vycházelo, ale nenašla jsem ani děti Rudolfa s Annou (mohla být ve věku, když děti nerodila), ale ani její úmrtí...

Bohužel, zatím mě nic nenapadá, jak pátrat dál.... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720 VYŘEŠENO

Příspěvekod Zora » ned bře 22, 2020 17:09

Vyřešeno, stopa vedla jinam. Děkuji moc všem, kteří mně posílali odkazy na nějaké Rudolfy. Nalezla jsem jak narození, tak svatbu, tak i ještě něco málo předků Rudolfa.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Lenie72 » čtv kvě 26, 2022 6:48

Dobrý den Zoro,
hledám stejné předky jako vy. Zastavila jsem se u Rudolfa Navrátila a Barbary ze Svin a nemůžu dohledat svatbu ani narození Rudolfa. Podařilo se Vám v pátrání posunout dál? Budu moc ráda za nějaké informace. Zdravím. Lenka
Lenie72
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 26, 2022 6:40
Oblast pátrání: Mostistě, Rohy, Martinice, Jaroměřice, Veverská Bítýška, Ivančice, Sviny

Re: Rudolf Navrátil * kolem r. 1720

Příspěvekod Zora » čtv kvě 26, 2022 8:08

Viz SZ
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků