Matěj Misák/Mišák a Kateřina sňatek před r.1758 - Holubice

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Matěj Misák/Mišák a Kateřina sňatek před r.1758 - Holubice

Příspěvekod Stodůlka » pát čer 22, 2018 14:26

Rád bych zde poprosil o pomoc s nalezením sňatku
Matěje Misáka (Mišáka) a Kateřiny.
Od r.1758 měli děti v Holubicích - Kruh.
Prozatím se mi požadovaný sňatek nepodařilo nalézt v matrikách Pozořic, Slavkova a Rousínova. Snad jsem nepřehlédl.

Narození dětí:
Veronika r.1758 Holubice http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=42
Jakub r.1760 Kruh http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=55

Matěj zemřel r.1800 Kruh č.4 76 let *kol 1724
Kateřina +r.1790 Kruh č.4 60 let *kol 1730
Dle věku při úmrtá předpokládám sňatek v letech 1746 -1757, nejspíše r.1757 - 2.2.1758 první dítě.

Děkuji
Stodůlka
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř srp 31, 2016 16:33
Oblast pátrání: Brno a okolí, Ostrov nad Oslavou, Bynina

Re: Matěj Misák/Mišák a Kateřina sňatek před r.1758 - Holubi

Příspěvekod Dagmar8 » pát čer 22, 2018 20:35

Mám rodinu Mišákovu /Misákovu/ v Hodějicích, což je jen 1o km od Holubic- Kateřinu narozenou 1739 v |Hodějicích a jejího otce Martina Misáka /Mišáka/ nar. 1701 v Křenovicích. Žádné další předky toho jména jsem již nehledala, je to větev tak trochu stranou. Ale zkuste se tam mrknout.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Matěj Misák/Mišák a Kateřina sňatek před r.1758 - Holubi

Příspěvekod Zora » pát čer 22, 2018 20:50

Dagmar8 píše:Mám rodinu Mišákovu /Misákovu/ v Hodějicích, což je jen 1o km od Holubic- Kateřinu narozenou 1739 v |Hodějicích a jejího otce Martina Misáka /Mišáka/ nar. 1701 v Křenovicích. Žádné další předky toho jména jsem již nehledala, je to větev tak trochu stranou. Ale zkuste se tam mrknout.

Dagmar, kolega píše, že Slavkov prohledal.

Misák v různých variantách je ještě taky ve Vážanech. (z hlavy) , kolega by měl prohledat matriky slavkovského panství... pak ty okolní. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matěj Misák/Mišák a Kateřina sňatek před r.1758 - Holubi

Příspěvekod Stodůlka » sob čer 23, 2018 7:24

Děkuji za oba názory.
Martina mám. Měl dvě děti a dvě manželky v Křenovicích.

Každopádně bych byl rád za nasměrování v případě mého Matěje a Kateřiny. Jak jsem psal prošel jsem Slavkov, Pozořice, Rousínov, Šaratice. Je možné, že jsem něco přehlédl a nebo ke sňatku došlo někde v okolí.

Tak snad s Vaší pomocí naleznu :)
Stodůlka
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř srp 31, 2016 16:33
Oblast pátrání: Brno a okolí, Ostrov nad Oslavou, Bynina


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků