Magdaléna Ježková_Chrudim

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Magdaléna Ježková_Chrudim

Příspěvekod jezekale » stř čer 13, 2018 14:56

Dobrý den,

pokouším se najít informace o Magdaléně Ježkové (nar. někdy kolem roku 1785? v okrese Chrudim)
Mám několik indícií, ale ty se rozcházejí.
1. Matrika narození jejího syna Josefa Ježka (1812 v Lánech) - matka: Ježek Magdaléna, otec Václav a matka Barbora dcera Ježek ; otec neznámý
2. Matrika oddaných jejího syna Josefa a Filipiny Bulíčkové - nemanželský syn Magdalény, dcery po zemřelém Josefu Ježkovi sedláku ve Stolanech č. 18
3. Matriky narozených dětí jejího syna Josefa.

Přikládám kopie matrik. Je možné to trochu objasnit? Nebo jsou v zápisech tak odlišné údaje.

Já se přikláním k verzi, že Josef Ježek (nar. 1812) byl nemanželský syn Magdalény. Ta byla dcerou Barbory Ježkové (dokonce jsem našel matriku narození Barbory Ježkové ze Stolan 3.12.1765, která se narodila Pavlu Ježkovi a Magdaléně Jeřábkové)
Přílohy
Josef_Ježek_N_1812.jpg
Františka_Ježková_N_1841.jpg
Františka Ježková_N_1858.jpg
Antonín Ježek_N_1845.jpg
Anna Ježková_N_1842.jpg
jezekale
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 09, 2016 6:46
Oblast pátrání: Chrudim

Re: Magdaléna Ježková_Chrudim

Příspěvekod jezekale » čtv čer 28, 2018 13:13

Ještě bych doplnil pár matrik...

Dále jsem zjistil, že pravděpodobně se Magdaléna vdala za Antonína Tenera (přikládám matriku oddaných). Měli čtyři děti (Jana, Annu, Barboru a Magdalénu). Tyto děti pak měli zase děti a jim šel vždy za kmotra buď Josef Ježek (nar. 1812, tedy strýc) nebo jeho žena Filipína.
To kmotrovství mě přimělo k názoru, že by se mohlo jednat a tu Magdalénu, kterou hledám.

Pak by se i vysvětlovaly ty odlišné údaje např. o manželu Magdalény (někdy se uvádí Antonín Ježek z Černíkovic...ale ve skutečnosti to mohl být právě ten Antonín Tener, který pocházel z Rychnovského panství)...
Přílohy
Fersík_Dendrová_O_1845.jpg
Matrika oddaných Josefa Fersika a Magdalény Dendrové (Tenerové), dcery Magdalény Ježkové
Filipka_Tenerová_1846.jpg
Anton Tener_Magdaléna_oddani_1817.jpg
Josef Ježek_N_1864.jpg
Syn Josef (vnuk Magdalény)
Ježkovi_O_1840_2.jpg
Svatba Ježek Josef a Filipína Bulíčková
jezekale
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 09, 2016 6:46
Oblast pátrání: Chrudim


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: matju a 10 návštevníků