Magdaléna Ježková_Chrudim

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!

Magdaléna Ježková_Chrudim

Příspěvekod jezekale » stř čer 13, 2018 15:56

Dobrý den,

pokouším se najít informace o Magdaléně Ježkové (nar. někdy kolem roku 1785? v okrese Chrudim)
Mám několik indícií, ale ty se rozcházejí.
1. Matrika narození jejího syna Josefa Ježka (1812 v Lánech) - matka: Ježek Magdaléna, otec Václav a matka Barbora dcera Ježek ; otec neznámý
2. Matrika oddaných jejího syna Josefa a Filipiny Bulíčkové - nemanželský syn Magdalény, dcery po zemřelém Josefu Ježkovi sedláku ve Stolanech č. 18
3. Matriky narozených dětí jejího syna Josefa.

Přikládám kopie matrik. Je možné to trochu objasnit? Nebo jsou v zápisech tak odlišné údaje.

Já se přikláním k verzi, že Josef Ježek (nar. 1812) byl nemanželský syn Magdalény. Ta byla dcerou Barbory Ježkové (dokonce jsem našel matriku narození Barbory Ježkové ze Stolan 3.12.1765, která se narodila Pavlu Ježkovi a Magdaléně Jeřábkové)
Přílohy
Josef_Ježek_N_1812.jpg
Františka_Ježková_N_1841.jpg
Františka Ježková_N_1858.jpg
Antonín Ježek_N_1845.jpg
Anna Ježková_N_1842.jpg
jezekale

Oblast pátrání: Chrudim

Re: Magdaléna Ježková_Chrudim

Příspěvekod jezekale » čtv čer 28, 2018 14:13

Ještě bych doplnil pár matrik...

Dále jsem zjistil, že pravděpodobně se Magdaléna vdala za Antonína Tenera (přikládám matriku oddaných). Měli čtyři děti (Jana, Annu, Barboru a Magdalénu). Tyto děti pak měli zase děti a jim šel vždy za kmotra buď Josef Ježek (nar. 1812, tedy strýc) nebo jeho žena Filipína.
To kmotrovství mě přimělo k názoru, že by se mohlo jednat a tu Magdalénu, kterou hledám.

Pak by se i vysvětlovaly ty odlišné údaje např. o manželu Magdalény (někdy se uvádí Antonín Ježek z Černíkovic...ale ve skutečnosti to mohl být právě ten Antonín Tener, který pocházel z Rychnovského panství)...
Přílohy
Fersík_Dendrová_O_1845.jpg
Matrika oddaných Josefa Fersika a Magdalény Dendrové (Tenerové), dcery Magdalény Ježkové
Filipka_Tenerová_1846.jpg
Anton Tener_Magdaléna_oddani_1817.jpg
Josef Ježek_N_1864.jpg
Syn Josef (vnuk Magdalény)
Ježkovi_O_1840_2.jpg
Svatba Ježek Josef a Filipína Bulíčková
jezekale

Oblast pátrání: Chrudim

Zpět na Hledám pomoc