Svatební oznámení

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Svatební oznámení

Příspěvekod Lukisson » pon čer 04, 2018 16:27

Dobrý den,

snad jsem ve správné sekci.. Potřeboval bych ukázku svatebního oznámení kolem roku 1958 z novin, jestli se vůbec něco takového do novin dávalo... Nevíte někdo o něčem..??..

Děkuji..
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: Svatební oznámení

Příspěvekod tama.1 » úte čer 05, 2018 19:04

tama.1
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv úno 03, 2011 18:01
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Přibyslavice-Velká Bíteš,Zastávka u Brna,Bystré-Svitavy,Lesoňovice,Pozďatín
rodina Hotárkova,Ditttrichiva,Štouračova,Vošmerova

Re: Svatební oznámení

Příspěvekod Lukisson » úte čer 05, 2018 19:06

Ano, to jsem zkoušel, ale bohužel nic nenašel...
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: Svatební oznámení

Příspěvekod Zora » úte čer 05, 2018 19:09

Lukisson píše:Ano, to jsem zkoušel, ale bohužel nic nenašel...


Já jsem se dívala do digitální knihovny, také mně to nic nezobrazilo... ale možná to chce zadat nějakou vhodnější kombinaci.
Zkuste také hledat na Krameriovi.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Svatební oznámení

Příspěvekod Karla55 » úte čer 05, 2018 22:02

Prolistovat na Krameriovi nebo v knihovně/archivu výtisky novin z té doby. Rudé právo, Svobodné slovo, Práci, Lidovou demokracii, Zemědělské noviny, Mladou frontu... Oznámení o rodinných záležitostech bývala na inzertních stránkách.
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků