imigranti do cr

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

imigranti do cr

Příspěvekod nejman » sob kvě 05, 2018 17:20

Ahoj. Chtel jsem se optat existuji nejake seznmy lidi kteri se dostali do csr za 1. republiky? Manzelcin dedecek a babicka museli utect pred bolseviky v cca roce 1921 do CR z dnesniho Krasnodaru. U dedy jsem nasel nejake info v archivu CVUT protoze jsem nasel jejich hrob na kterem mel deda ing. A babca Judr. Babcu jsem vubec nenasel kde studovala. Byla tu i nemecka univerzita a ruska pravni fakulta. Hledam nejake záznamy jak se dostali do cr. Deda IvanIvanovic Borcevsky babca Kleopatra Kakurinova. Moc diky za nasmerovani...
nejman
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 22, 2017 19:47
Oblast pátrání: Východní Čechy - Smržov, Jasenná a Plzeňsko - Kaznějov, Plasy

Re: imigranti do cr

Příspěvekod L.V. » sob kvě 05, 2018 19:14

Ahoj, zkuste propátrat (pokud už jste tak neudělal) rejstřík "Studenti pražských univerzit 1882–1945".
https://is.cuni.cz/webapps/archiv/publi ... a/?lang=cs
Podle příjmení jsem prarodiče nenašla, ale asi budete muset projít rejstříky, na stránkách je návod. Na stránkách jsou matriky PF UK, Německé Právnické fakulty, zkušební protokoly atd.
LV
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: imigranti do cr

Příspěvekod nejman » sob kvě 05, 2018 19:39

Tam už jsem hledal a v rejstříkách nic nenašel. Přijde mi, že mají v databázi všechna jména z rejstříků. Zkoušel jsem i přes archív Karlovky, ale ani tam vůbec netuší komu a jestli vůbec připadl archív pro ruské právnícké fakultě. Ta byla myslím mimo KU. Ono stejně asi moc informací v archívu školy. Spíše si říkám, že bude více informací v nějakých imigračních seznamech. Vždyť museli mít určitě nějaké povolení k pobytu (žili tu až pak do smrti). Bohužel matriky pravoslavné církve jsou ještě uzavřené. O babči jsem našle jejího bratra a ten emigroval do statů v 1947 a tam o tom dokumentaci mají. Přes něj jsem se dostal k jménům rodičů. Ale chybí mi ještě nějaké detaily, tak to zkouším přes babču. ;-)
Předem díky.
nejman
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 22, 2017 19:47
Oblast pátrání: Východní Čechy - Smržov, Jasenná a Plzeňsko - Kaznějov, Plasy

Re: imigranti do cr

Příspěvekod L.V. » sob kvě 05, 2018 19:57

Ještě zkuste dotaz do Národního archivu, mají sekci - Ruské a ukrajinské emigrantské spolky a organizace v ČSR, Praha, Poděbrady (pokud jste již nezkoušel). Na stránkách http://www.badatelna.eu/fond/982/inventar/ jsou přístupné různé zápisy ze schůzí studentů Ruské právnické fakulty atd, je to všechno v ruštině. Jinak zadejte dotaz do Národního archivu - jména, příjmení, datum narození.... a podle policejních přihlášek by Vám mohli babču a dědu možná dohledat - pokud tedy žili v Praze, to jsem vlastně z Vašich informací nezachytila. Ale i tak bych to zkusila. Minimálně Vám nějakou informaci dají. Já jsem také takto našla dlouho "ztracenou" příbuznou.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: imigranti do cr

Příspěvekod nejman » sob kvě 05, 2018 21:50

Děkuji za odkaz, určitě to zkusím. Jinak celý zbytek života žili v Praze, děda minimálně od roku 1925. Babča nevím, kdy přicestovala do ČSR.
nejman
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 22, 2017 19:47
Oblast pátrání: Východní Čechy - Smržov, Jasenná a Plzeňsko - Kaznějov, Plasy


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník