Skřivánkovi Cítoliby

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!

Skřivánkovi Cítoliby

Příspěvekod Tamy » úte bře 27, 2018 16:47

Po smrti mého předka se jeho žena znovu vdala, a i s dětmi odešli žít z Haber někam jinam. Nový manžel byl Václav Skřivánek poddaný z Cítolib, tak jsem čekala, že je najdu tam. Ale nenašla jsem. V Cítolibech a okolí je Skřivánků hodně. Ale Václava Skřivánka jsem našla jen dva. Jednoho co umřel jako dítě a druhého, který ale nemůže být "můj" novomanžel, protože tento měl manželku Annu už v únoru 1745, kdežto moje vdova Anna Dorothea, se za Václava Skřivánka v Habrech provdala až na konci března 1745.
Tak mě napadlo, jestli Skřivánkovi z Cítolib nemá náhodou někdo zmapované a Václava Skřivánka nemá?
Tamy

Re: Skřivánkovi Cítoliby

Příspěvekod Monika » úte bře 27, 2018 19:49

Mám předka Václava Skřivánka/Křivánka z cítolibského panství, ale je o hodně starší. Narodil se 2. 10. 1672 v Markvarci, žil a zemřel (3. 1. 1737) v Divicích. To máte další dvě obce k prozkoumání.

Cítolibské panství procházelo vývojem a postupně se dost rozšiřovalo. Doporučuji tento článek http://www.obec-citoliby.cz/mestys/historie/ kde je toto rozšiřování podrobně sepsané i s názvy obcí. (Nemám obce vypsané, jinak bych vám je sem dala.)

Hledám-li takto nějakého "nezvěstného", vypíšu si obce, které spadají do daného panství a pak postupně čtu jednotlivé matriky. Často nakonec najdu (pokud se nenarodil mimo panství).

Jo a rovnou jeden Václav k vyřazení. ;) Můj Václav měl syna Václava, ale ten to jistě nebyl: * 19. 9. 1700 Divice a + 8. 11. 1703 Divice.

A ještě k cítolibskému panství: Pozemkové knihy jsou digitalizované v Třeboni: http://digi.ceskearchivy.cz/cs/700048

Držím palce! :)
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Re: Skřivánkovi Cítoliby

Příspěvekod Tamy » stř bře 28, 2018 12:35

Tak jo, zkusím. Děkuju. :)
Tamy

Zpět na Hledám pomoc