Rakousko 1. pol. 18. století

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Rakousko 1. pol. 18. století

Příspěvekod dominikmatus » úte úno 27, 2018 16:06

Ahoj,
v rámci výzkumu bych se rád podíval na život jednoho řezbáře z Weitersfeldu v Dolním Rakousku, který se dostal do brněnského kláštera. Má někdo zkušenosti s rakouskými archivy? Existují nějaké možnosti kde hledat? Jedná se o 1. polovinu 18. století. Bohužel v matrikách co jsem dohledal nejsou informace k povolání. Já bych rád zjistil z jakých poměrů pocházel, kde se mohl teoreticky vyučit atp. Je vše relevantní v Národním archivu a v St. Polten?
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Rakousko 1. pol. 18. století

Příspěvekod makke » úte úno 27, 2018 21:15

Dobrý den,

shodou náhod jsem nedávno hledala něco v Rakouskou a velmi dobře mi posloužily inventáře, které jsou dostupné online na http://www.findbuch.net/homepage/index.php , chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala, ale nakonec jsem nalezla vše, co jsem potřebovala.

S pozdravem

Markéta Burešová
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků