Lokalita?

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Lokalita?

Příspěvekod mikkix » pon úno 26, 2018 21:00

Prosím
potřebuji si najít záznam o dědovi , místo narození je Praha rok 1936 , Petynka. Kam se mohu obrátit - který archiv atd. Hledala jsem v ZA Praha ale jaksi jsem ztracená. Díky
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Lokalita?

Příspěvekod makke » úte úno 27, 2018 0:05

Dobrý den,
napadly mě policejní přihlášky, digitalizované jsou sice jen do roku 1914, ale v Archivu hlavního města Prahy by měly být přístupné přihlášky až do roku 1949.

http://www.ahmp.cz/index.html?mid=83&wstyle=0&page

S pozdravem

Markéta Burešová
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: Lokalita?

Příspěvekod janek950 » úte úno 27, 2018 9:30

Dobrý den,

Petynka by měla spadat pod Břevnov, ale rok 1936 - to bych se obrátil na matriku v Praze 1.
https://www.praha1.cz/cps/odbory-a-oddeleni-oddeleni-matrik.html
Konkrétně by Vám mohla pomoci pí. Gallová nebo Rejmontová. Kontakt máte v uvedeném odkazu.

mn
Naposledy upravil janek950 dne stř úno 28, 2018 19:50, celkově upraveno 1
janek950
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte kvě 31, 2016 12:40
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Re: Lokalita?

Příspěvekod mikkix » stř úno 28, 2018 11:50

Dobrý den,
mluvila jsem s matrikářkou z Prahy, odkázala mě na ZA Praha, že by tam mohl být nějaký záznam co hledám v matrice U Apolináře svaz.90 str 165 ? či tak nějak ... problém je že se jaksi nemohu vyznat kde přesně hledat na stránkách ebadatelny soapraha. hledám záznam o narození z roku 1908 U Apolináře Praha 2, ale nevím jestli je to Praha východ či západ ... a jak se v tom mám vyznat..
Díky
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Lokalita?

Příspěvekod ductrix » stř úno 28, 2018 12:35

Matriky narozených přímo v Praze jsou v Archivu hl. m. Prahy www.ahmp.cz, Apolinář v přehledu matrik končí rokem 1914
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Lokalita?

Příspěvekod Zora » stř úno 28, 2018 18:58

O jaké jméno a příjemní se jedná?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Lokalita?

Příspěvekod mikkix » stř úno 28, 2018 20:03

Jedná se o Jaroslava Brunce (7.5.1908) , Archivní ulice č. 6, Praha 4. toto mi poslala paní.
Děkuji
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Lokalita?

Příspěvekod Zora » stř úno 28, 2018 20:22

Zdá se mně, že je v tom nějaký zmatek, nebo jsem špatně pochopila , to se omlouvám...
Tady je stránka matriční knihy u Apollináře, kde je datum narození 7. 5. 1908
je tam sice nějaký Jaroslav, ale ten zemřel ve věku věku 1 rok a je nemanželský.

http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... 31#scan431
Zkuste se podívat kolem, jestli jsem se nepřehlédla, nebo není jiné čislo v datu.

tady je přehled matričních knih pro Apollináře, možná že je tam i index, zkuste se podívat, teď jsem na tom špatně s časem.
http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/Nav ... 6741%29%29
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Lokalita?

Příspěvekod mikkix » stř úno 28, 2018 22:21

Vidíte,
a já bych se v těch archivech probírala do aleluja, je to tím že vůbec nemám ponětí jak je Praha členěná a jak je to rozdělené. díky, pak napíšu
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Lokalita?

Příspěvekod Zora » stř úno 28, 2018 22:28

vy vždycky napíšete kus něčeho, napřed hledáte v jiném roce, v jiné lokalitě, pak se přesunete zase jinam.

Apollinář, pokud osoba nebydlela přimo v této lokalitě, byla porodnice především pro svobodné matky - nejen z Prahy, ale i z okolí.
Co Vám řekli na matrice, tomu jsem neporozuměla, jestli opravdu našli hledanou osobu, nebo Vás nasměrovali jen na jedno z možných míst, kde hledat...
Často se stávalo, že děti narozené u Apollináře měly později změněné příjmení, pokud je pozdější manžel matky tzv legitimizoval, prohlásil za své.


Koho jste hledala na Petynce a jakou to má souvislost s tou osobou u Apollináře... to nemám šanci zjistit.
tady je přehled všech matrik v Praze, tak třeba Vám to nějak pomůže.
http://www.ahmp.cz/index.html?mid=103

Možná by pomohlo, pokud byste vložila sken, odkaz na nějaký doklad, ze kterého čerpáte údaje o osobě, osobách, které hledáte.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Lokalita?

Příspěvekod mikkix » stř úno 28, 2018 22:32

http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/Pag ... 3D&row=438

no a co tady, tady to vypadá nadějně :)
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Lokalita?

Příspěvekod Zora » stř úno 28, 2018 22:38

jasně, to je zřejmě ten, koho hledáte. byl pokřtěný až po týdnu od narození, proto se dostal do zápisu v matrice později.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Lokalita?

Příspěvekod mikkix » stř úno 28, 2018 22:49

No je to asi tak že jsem jela linii mého otce a jelikož momentálně stojím na zamrzlém bodě s překladem tak teď zkouším najet na linii z mamčiné strany.
Jedná se o tyto osoby: moje žijící babička měla za manžela Jaroslava Brunce nar. 19.7.1936 v Praze na Petynce, kde měli i cukrárnu. Ovšem původ mého dědy je i pro mou mamku a jejího bratra nejasný, otázka prý zůstává nejasná odkud se do Prahy dostal nebo spíš nejasný je jeho původ. Matrikářka mě dnes odkázala právě na záznam jeho otce nar. 7.5.? 1908 u apolináře. Ano je možné že jeho máti byla svobodná protože v záznamu není otec...
Další co vím tak že Jar. Brunc měl za manželku Růženu roz. Horákovou ( Horálkovou ) dceru Aloise Horálka z Libunce ( okr.Jičín) a jeho manželka žofie roz. Válková to je prý v záznamu rok 1934 v Jinonicích ?

No a ješte mi paní řekla že nějaký záznam najdu U Apolináře svaz.90 str.165 ale jaksi vůbec nevím.
Naposledy upravil mikkix dne stř úno 28, 2018 23:15, celkově upraveno 1
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: Lokalita?

Příspěvekod Zora » stř úno 28, 2018 23:10

takže teď máte narození Jaroslava Brunce, nemanželského syna Blaženy.
Blažena byla dcerou Jana Brunce, a byla narozená v Plaňanech. Její maminka se jmenovala Anna, rozená Chlapcová. možná to datum u narození Jaroslava zcela vpravo, je datum narození matky - to ale nevím s jistotou. Můžete tedy postupovat do minulosti.

Je tedy jasné, že nemanž. Jaroslav, narozený v roce 19o8, se oženil a povil opět syna Jaroslava, ke kterému se váže to datum z roku 1936.
Pokud se ale jedná o matriku narození, rok 1936 není přístupný a nahlédnutí se umožňuje pouze přímým potomkům, kteří to musí doložit.
viz
http://www.mvcr.cz/clanek/matriky-nahli ... istin.aspx

Z

Ten překlad, co se Vám na něm něco zadrhlo, vložte do nově založeného dotazu - sekce čtení. Určitě se to dá postupně s Vaší pomocí přečíst.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Lokalita?

Příspěvekod mikkix » stř úno 28, 2018 23:18

... což já jsem potomek :) mluvila jsem s paní kdybych poslala žádost do prahy na danou matriku tak musím doložit rodný list můj i mé mamky.
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Další

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků