Hledám předky Matěje Bublíka Hradešice, Maleč, Budětice?

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledám předky Matěje Bublíka Hradešice, Maleč, Budětice?

Příspěvekod L.V. » sob kvě 05, 2018 9:52

Aktualiza příspěvku:

Hledám předky Matěje Bublíka, který se přiženil v roce 1775 do Hradešic. Oženil se s Marií Renčovou z Hradešic 4, dcerou Adalberta Rentze. V matrice oddaných jsou dvě důležité poznámky - Matěj Bublík "kovář - vdovec z "Malczae" ( myslím, že se jedná o obec Maleč u Strašína, okres Klatovy). A pak, že Matěj Bublík je rodák z Budětic 38. To by mohlo znamenat, že se do Malče přiženil při prvním sňatku. V matrikách Malče ani Budětic jsem však nenalezla spojení. V Malči jsem sice nalezla v roce 1740 sňatek Tomáše Bublíka a Anny Jírovcové (Maleč), a pak sňatek v roce 1750, ale Františka Bublíka a Mariany Tomšové (Maleč), ale nedohledala jsem ani jejich děti, kterým by - přibližným dopočtem- mohlo odpovídat buď narození Matěje Bublíka nebo jeho první sňatek. Také nevím, zda měl Matěj Bublík z prvního manželství nějaké děti.

Matrika oddaných, poslední zápis vpravo.
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =547&h=196

Předem velmi děkuji všem za jakoukoliv případnou stopu nebo doporučení.
L.


Naposledy oživil L.V. v sob kvě 05, 2018 9:52
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků