Pozemková kniha Marčovice 18. století, 8 stran, německy i CZ

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Pozemková kniha Marčovice 18. století, 8 stran, německy i CZ

Příspěvekod Viola » ned úno 11, 2018 14:18

Dobrý den, mám velkou prosbu.
Mám z Archivu pražského hradu dost kvalitně nafocených 8 stran plně popsaných textem z Pozemkové knihy obce Marčovice z přelomu 18. a 19. století. Psáno německy a později i česky, ale i tak přečtu jen velmi málo.
Byl by tady někdo ochotný mi to přečíst, samozřejmě i za úplatu?
Nepotřebuji to doslova, stačí mi stručný obsah, o co tam opravdu jde. Já si tak nějak myslím, že tam jde o to, že Jakub Homolka přebral po svatbě s vdovou statek a po nějaké době tento statek předává zpět do "původních rukou" svému už dospělému nevlastnímu synovi Jakubovi Vševěrovi z prvního manželství své ženy a odchází i s ní na vejminek. Tento Jakub ten statek později zase předává svému nejmladšímu bratrovi Lukášovi a odchází úplně mimo obec.
Akorát bych to potřebovala potvrdit a trochu doplnit, co, jak a kdy se tam opravdu dělo.

https://uloz.to/!qtM5ijpwLsIL/pozemkova ... covice-zip

Děkuji.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků