Trnava, Hradec Králové po 2

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Trnava, Hradec Králové po 2

Příspěvekod Zora » sob led 20, 2018 19:07

To, že se svatba konala u manželky nemusí ani v tomto případě znamenat, že nevěsta byla opravdu z Trnavy.

Chalupy se uvolňovaly, kupovaly, nevím vlastně ani, jaké měl hledaný předek ekonomicko-sociální postavení, tedy zda vlastnil, mohl vlastnit dům, nebo byl - mohl být spíše bez vlastního obydlí a bydlel u jiných. Mohli pocházet ze statku a usadili se na jeho odloučené části. To záleželo na vrchnosti, pokud byl třeba dobrý ve své práci a ta se děla převážně v Trnavě, tak bych to považovala za možné.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Trnava, Hradec Králové po 2

Příspěvekod vixiv » sob led 20, 2018 20:06

podle toho co mám zatím sesbíráno tak v Trnavě žili cca do roku 1900 na dvou popisncýh číslech, Trnava 16 a 26.
U většiny otců je informace, že se jednalo o baráčníka. Takže se dá předpokládat, že nějakou chalupu měli a že by se tak dalo pohledat i v gruntovnicích.
Jen, jak jsem psal mi tam trochu neštimuje to, že v soupisu víry nejsou, tak doufám, že se někdy dopátrám ještě alespoň jedné generace :).
každopádně díky vše za pomoc.
vixiv
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned zář 03, 2017 12:25

Re: Trnava, Hradec Králové po 2

Příspěvekod vixiv » stř led 24, 2018 18:37

tak informativně posílám odpověď ze Zámrsku, tak snad alespoˇta nejstarší gruntovnice něco dalšího objasní.

Dobrý den,
podařilo se mi dohledat v našich fondech tři pozemkové knihy pro lokalitu Trnava.
Archivní fond Velkostatek Sadová-Libčany (NAD 354) - archivní pomůcka Velkostatek Sadová (č. pomůcky 403): inv. č. 1085, Gruntovní kniha - Trnava (1678-1749).
Archivní fond Sbírka pozemkových knih Východočeského kraje (NAD 192) - archivní pomůcka Pozemkové knihy okresního soudu Nechanice (č. pomůcky 416): inv. č. 116, Gruntovní pozemková kniha - Trnava (1711-1852) a inv. č. 117, Kniha gruntovní pro obec Trnava (1829-1881).
Pokud si budete chtít tyto knihy prostudovat v naší badatelně, musíte si domluvit s obsluhou badatelny jaké archiválie chcete předložit, resp. termín Vaší návštěvy. Kontakt na badatelnu je následující: Kateřina Pavlíková (tel. 465 503 135, e-mail: katerina.pavlikova@ahapa.cz) a Mgr. et Mgr. Lucie Benedikta Petrusová (tel. 465 503 122, e-mail: lucie.benedikta.petrusova@ahapa.cz).
S pozdravem
Mgr. Martin Paukrt
Oddělení správy archivních fondů a sbírek Zámrsk
tel.: 465 503 129
e-mail: martin.paukrt@ahapa.cz
http://www.vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/
vixiv
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned zář 03, 2017 12:25

Re: Trnava, Hradec Králové po 2

Příspěvekod morávková » čtv úno 01, 2018 12:59

Dobrý den - se zájmem jsem si přečetla Vaše pátrání a silně mi to připomíná můj problém. Také můj předek Matěj Žižka "odněkud" přišel před r. 1720, v soupisu poddaných se v obci nenachází, stáhla jsem si ze Zámrsku všechny možné obce ze sádovského panství a pořád nic. Zaujal mne Váš soupis příjmení v KHK kraji, kde se to, prosím, dá sehnat ?? Děkuji za odpověď, Morávková, Bílá Třemešná
morávková
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 06, 2011 11:51
Bydliště: Bílá Třemešná

Re: Trnava, Hradec Králové po 2

Příspěvekod vixiv » pát úno 02, 2018 16:50

Dobrý den,
seznam jsem získal zde: viewtopic.php?f=19&t=436&p=173434&hilit=smetana#p173434
a předpokládám, že se jedná o výňatek z těchto "free" knih: http://www.nacr.cz/publikace/e-knihy/
kdyžtak mi napište ohledně "našich společných problémů" na josef.smetana@centrum.cz

JS
vixiv
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned zář 03, 2017 12:25

Re: Trnava, Hradec Králové po 2

Příspěvekod Dagmar8 » sob úno 03, 2018 16:53

ten seznam je z rejstříku z Berní ruly
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků