Pátrání - jižní Čechy - Lodhéřov / Dolní Radouň

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Pátrání - jižní Čechy - Lodhéřov / Dolní Radouň

Příspěvekod petr2 » sob led 13, 2018 11:14

Dobrý den,

prosím o radu jak dále hledat.
Pátrám po rodině Tomáše Časného *1657 v Dolní Radouni, máme záznam o jeho narození i svatbě a pak máme dohledaného jeho syna Michala, který se narodil 1692 v Lodhéřově a opět jeho svatbu a máme informace o Michalově dceři Barboře a její svatbě s Františkem Řehořem v Lodhéřově v roce 1739. v rodu Řehořů se celkem vyznáme, ale problém máme u Časných, protože se nám nedaří najít vazbu dále od výše uvedeného Tomáše.

Máme tam "díru" až do narození Jiřího Časného v roce 1727 (počítáno podle záznamu svatby), který sice měl otce Tomáše Časného, ale ten z roku 1657 to být pochopitelně nemohl a tak nám zcela jistě chybí minimálně 1 ale možná 2 generace a ty ne a ne najít, pak ty další potomky od Jiřího už máme a jsme si celkem jistí, že předpokládaná vazba na Tomáše z roku 1657 je v pořádku, protože v pozdějších letech jsme u Časných našli další sňatky s rodinou Řehořů i když je pravda, že ta příbuzenská linie Časných nemusí být přímá můžou to být potomci ne Tomáše z roku 1657, ale například jeho bratra o kterém zatím nevíme.

Moje otázka zní, jestli čirou náhodou někdo na Časné v Radouni nebo v Lodhéřově nenarazil při vlastním pátrání.

předem děkuji za zprávu a hezký víkend všem

Petr
petr2
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát pro 30, 2016 18:52

Re: Pátrání - jižní Čechy - Lodhéřov / Dolní Radouň

Příspěvekod Dika » sob led 13, 2018 20:13

Dobrý večer,
zkuste propátrat soupisy poddaných na velkostatku JH.
https://digi.ceskearchivy.cz/DA?menu=0& ... n&id=50024
Dika
 
Příspěvky: 478
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: Pátrání - jižní Čechy - Lodhéřov / Dolní Radouň

Příspěvekod petr2 » sob led 13, 2018 23:04

Díky za tip, zkusíme to.

P.

PS: škoda že ty počítače nevynalezli dřív, nebo aspoň psací stroje. A to mi až po střední školu učitelé tvrdili, že jediný po kom nejde číst jsem já :-)

Ještě jednou děkuji

P.
petr2
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát pro 30, 2016 18:52


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků