záhadné bydliště "Resohlav"-vyřešeno,děkuji

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

záhadné bydliště "Resohlav"-vyřešeno,děkuji

Příspěvekod chasanar » pon zář 18, 2017 15:05

Dobrý den, prosím o radu: nevěsta mého praprastrýce, který se již ženil v Americe-Chicago 1.3.1881, má uvedeno jako místo narození Resohlav, Bohemia. To je samozřejmě příšerná zkomolenina, ale jiné údaje nejsou uvedeny; otec Josef Houska, opět místo narození Resohlav. Ona se jmenovala Josefa Houska, naroz. 28.5.1859, "Resohlav" :( . Vzhledem k tomu, že nemám naprosto žádné jiné vodítko, pátrání bude asi marné:roll:, ale co kdyby to bylo někomu povědomé. Ženich byl z Jína, ale v této oblasti nic podobného není (stalo se mi např., že si partnera vzali z blízkého okolí původního bydliště).
Předem děkuji za jakoukoliv pomoc, M.F.
Naposledy upravil chasanar dne pon zář 18, 2017 17:32, celkově upraveno 1
chasanar
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon říj 15, 2012 13:52
Oblast pátrání: Klatovsko,Plzeňsko

Re: záhadné bydliště "Resohlav"

Příspěvekod janamic » pon zář 18, 2017 15:37

Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: záhadné bydliště "Resohlav"-vyřešeno,děkuji

Příspěvekod chasanar » pon zář 18, 2017 16:01

No tedy, jsem v šoku :shock: :shock: :shock: , já se tu s tím potýkám věčnost a Vy to vyřešíte bleskově - prý, že to nebylo nijak složité :wink: . Sama bych si s tím nikdy neporadila, o Hřešihlavech jsem v životě neslyšela a ani se nějakému americkému úředníkovi nedivím, že tohle slovo "nedal" :lol: . A já mám zase co dělat :D .
Ještě jednou tedy děkuji :oops:
chasanar
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon říj 15, 2012 13:52
Oblast pátrání: Klatovsko,Plzeňsko


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků