Pradědova kniha

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Pradědova kniha

Příspěvekod galulois » pát srp 18, 2017 20:34

Nedávno jsem se dověděla, že praděda napsal knihu nebo asi spíš nějakou brožurku, citovanou v několika diplomových pracích. Bohužel doma v rodině ji už nikdo nemá a já nevím, jak vyhledat, ve které knihovně může ležet, abych si ji v meziknihovní výpujčce obstarala. Sice to asi bude dost poplatný době, ale když to psal praděda, že... Umíte to vyhledat někdo nějak? Děkuju moc předem. Praděda byl Adolf Pecha a napsal v roce 1973 "Paměti k činnosti partyzánské skupiny Jermak - Kružilin.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod Radix » pát srp 18, 2017 20:44

Knihovny mají své katalogy, kde jde kniha nalézt podle autora nebo názvu. Zkusil bych okresní knihovnu, okresní muzeum a archiv. Tam kde praděda bydlel.
Radix
 
Příspěvky: 3185
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod Radix » pát srp 18, 2017 20:50

Tak jinak. Google mně vyhodil, že to je rukopis. Tak by měl být v okresním archivu.
Možná to půjde dohledat tady v seznamu litratury:
http://www.gruntova.cz/druha-svetova-va ... schneidera
Radix
 
Příspěvky: 3185
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod Zora » pát srp 18, 2017 20:57

ono to pak vyšlo v roce 1975 přepracované - pod trošku jiným názvem a A. Pecha je jedním ze spoluautorů. Vydáno bylo ve Svitavách.
Je třeba si dohledávat zdroje u jednotlivých diplomek a dizertaček, je také možné se obrátit na autora práce či jeho odborného vedoucího.

Ale nejlepší zdroj je okresní archiv, jak píše Radix.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod galulois » pát srp 18, 2017 20:58

Díky moc za navedení - že se tak blbě ptám - rukopis je zvláštní v čem?
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod Radix » pát srp 18, 2017 21:01

Rukopis by měl být psaný rukou jen v jednom exempláři.
Radix
 
Příspěvky: 3185
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod Zora » pát srp 18, 2017 21:01

Moc nerozumím otázce.
Zvláštní není ničím, ale vzhledem k tomu, že zřejmě nebylo dílo vydáno tiskem, přesto je k dispozici badatelům a studentům, je asi uložen v okresním archivu .
Knižně to bylo vydáno v knize, kde je uvedeno více autorů - viz příspěvek nahoře. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod galulois » pát srp 18, 2017 21:05

Aaaha, no jo, to je jasný, blbnu. To mám z tý mateřský DOVOLENÝ. Děkuju moc oběma, zkusím Svitavy.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod Radix » pát srp 18, 2017 21:06

Bude to nějaký popsaný sešit.
Radix
 
Příspěvky: 3185
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod Zora » pát srp 18, 2017 21:07

Jen tip
Mám dobrou zkušenost s MUNI, oni si studenti často zdroje kopírují nebo dokonce opisují, takže jme se se studentem spojila, a vyšlo to, dostala jsem, co jsem hledala, V jiném případě jsem chtěla jen ze slušnosti požádat vedoucího katedry (kde vznikla diplomka) o možnost použití informací z dipl. práce, dostala jsem i obratem nejen svolení, ale i pokračování práce.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod galulois » pát srp 18, 2017 21:11

Teď už je mi to jasný, taky se tím vysvětluje, proč to nikdo z rodiny nemá doma. Bude to pro ně asi úplně nová informace - že to teda není kniha. Zkusím ji nějak splašit, buď přes Svitavy nebo zkusím VŠ. Upřímně jsem si myslela, že to bude jednodušší, ta knihovna by byla v pohodě víc.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod Zora » pát srp 18, 2017 21:12

To, co vyšlo ve Svitavách, určitě někde v knihovně být musí , ale ve které... bohužel.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod Zora » pát srp 18, 2017 21:13

Pecha, A. – Glose, J. – Adámek, O.: Činnost partyzánské skupiny Jermak – Kružilin na Moravskotřebovsku. Svitavy 1975.

edit
ve Svitavách knihu v knihovně nemají

http://www.booksy.cz/?s=Pecha%2C+A.+%E2 ... 5.&search=
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pradědova kniha

Příspěvekod galulois » pát srp 18, 2017 21:21

Zoro, moc děkuju, mám známou v jiné okresní knihovně, třeba bude vědět postup. Nebo se možná všichni v knihovnách znají.... Aspoň vím, co konkrétně hledám.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků