SOKA Praha

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

SOKA Praha

Příspěvekod markaspar » ned srp 13, 2017 20:07

Mohl bych poprosit někoho o pomoc? Bohužel to mám do Prahy poněkud dál, při poslední návštěvě jsem byl omezen počtem matrik. Potřeboval bych jeden záznam. Jedná se o Sedlec (Sedlec Prčice), roky bohužel nevím ale měl by to být od roku 1862 níže. Jméno Václav Petráň hostinský, jeho rodiče Václav a Marie (roz. Mottlová).
Za případnou pomoc děkuji.
markaspar
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 13, 2017 20:03
Oblast pátrání: Olomouc

Re: SOKA Praha

Příspěvekod Jan » pon srp 14, 2017 8:35

Matriky nejsou v SOKA Praha, ale v SOA Praha. Máte v tom nějaký guláš. Na webu je 33 matrik při zadání obce kterou uvádíte. To chcete aby někdo hledal z Vás?
Zkuste tento odkaz http://ebadatelna.soapraha.cz/pages/SearchMatrikaPage?1
Naposledy upravil Jan dne pon srp 14, 2017 9:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: SOKA Praha

Příspěvekod Zora » pon srp 14, 2017 8:55

Jan píše:Matriky nejsou v SOKA Praha, ale v SOA Praha. Máte v tom nějaký guláš. Na webu je 33 matrik při zadání obce kterou uvádíte. To chcete aby někdo hledal z Vás?
Zkuste tento odkaz http://ebadatelna.soapraha.cz/pages/SearchMatrikaPage?1 nebo tento http://ebadatelna.soapraha.cz/pages/SearchMatrikaPage?3



odkazy nejsou funkční, objeví se pouze základní stránka

Z

Zřejmě se jedná o farnost
Bolešín - obec Sedlec-Prčice - okres Příbram a matriky pro dané roky opravdu nejsou online.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: SOKA Praha

Příspěvekod Jan » pon srp 14, 2017 9:37

Tak jinak, s odkazy je problém: Obrázek
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: SOKA Praha

Příspěvekod Zora » pon srp 14, 2017 9:44

Také jsem prohlížela tuto farnost, jenže vůbec nevidím mezi vypsanými obcemi Sedlec nebo Prčice.

Takže tam jsem i zkusila hledat - je tam index N, ale hledané příjmení tam není.
Zřejmě se opravdu jedná o výše uvedenou farnost, která není online.- Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: SOKA Praha

Příspěvekod Jan » pon srp 14, 2017 10:08

Tak to je takhle:
1. do vyhledávače zadat Prčice - matrik je tam 21
2. skutečně nejsou některé matriky digitalizované, ale dá se zjistit název ve které matrice hledat
3. to co je tady poptáváno je celé zmatečné, je otázka kde vůbec hledat - není to SOKA a není jisté v které obci hledat, Prčice nebo Sedlec
Proto taky ty zmatky z mé strany - omlouvám se.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: SOKA Praha

Příspěvekod Zora » pon srp 14, 2017 10:16

Jane, já si myslím, že ten, kdo chce pomoci, si podrobnosti určitě s tazatelem dohodne. Pokud někomu něco osobně vyhledávám na matričním úřadě nebo v archivu, vždy dostanu potřebné informace.

V dotazu jde prvotně o to, zda by byl vůbec někdo ochotný a za název archivu na Chodovci (asi?) není třeba hned hubovat. Prostě to tazatel nezná, jen je třeba ho opravit. Já se taky hůře orientuji v českých matrikách a archivech.... a vyhledávání na opavském vademecu mě přivádí k šílenství... odznačte, označte... vepište název obce - nebo tuším, do původce... a když napíšu Opava, kde bych potřebovala hledat, vyskočí mně snůška všech matrik , které spadají pod Opavu.
Ale vždy se najde někdo, kdo poradí a navede - v klidu a bez nějaké kritiky. Každý umí něco, tak to prostě beru a pokud můžu, pak se zase já snažím na oplátku poradit, pomoci.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: SOKA Praha

Příspěvekod markaspar » pon srp 14, 2017 22:27

Velmi se omlouvám, opravu jsem to napsal poněkud zmatečně. Samozřejmě postup hledání znám, jen zrovna ty matriky které potřebuji nejsou na webu. Bohužel u toho pána kterého hledám neznám přesný rok narození a tak to dokážu jen odhadnout v které matrice se nachází. Jinak je to Sedlec (Sedlec - Prčice) okr. Příbram. Tudíž se ještě jednou omlouvám za zmatek.
markaspar
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 13, 2017 20:03
Oblast pátrání: Olomouc

Re: SOKA Praha Vyřešeno

Příspěvekod markaspar » stř srp 16, 2017 21:06

Děkuji už je vše vyřešeno.
markaspar
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 13, 2017 20:03
Oblast pátrání: Olomouc

Re: SOKA Praha

Příspěvekod Zora » stř srp 16, 2017 21:39

Jsem ráda, já mohu pomoci jen kolem Brna - to třeba pro příště. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků