Hledám matriku MZA Brno

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledám matriku MZA Brno

Příspěvekod kuchy68 » pát srp 11, 2017 14:30

Dobrý den,
prosím o pomoc.
Hledám zápis svatby, která by se měla konat před rokem 1788 v Pozďatíně okr. Třebíč.
Když zadám do vyhledávání na MZA tak mi to napíše Farnost Pyšel oddaní 1788-1835 Koněšín 1739-1784 Náměšť nad Oslavou 1693-1784, ale roky 1885-7 mi to nenabízí nikde.

Poraďte prosím kde hledat.

Hledám svatbu Jakuba Manna a Rozálie Vošmerové (21.9.1788 se jim narodilo první dítě ve Smrku).

Děkuji

Petr K
kuchy68
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 12, 2015 11:37
Oblast pátrání: Třebíčsko, Hrotovicko, Mor. Krumlovsko, Znojemsko,
příjmení Kuchařík, Jonáš, Otoupal, Ramach

Re: Hledám matriku MZA Brno

Příspěvekod sanssouci » pát srp 11, 2017 15:18

Podívejte se u far Náměst nad Oslavou, Koněšín a Budišov.
MZA Brno.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Hledám matriku MZA Brno

Příspěvekod Zora » pát srp 11, 2017 15:40

V tomhle případě bych doporučovala položit dotaz přímo na MZA, ještě můžete zkusit hledat v inventáři, ale já tam tedy podstatnou informaci nevidím.

http://actapublica.eu/userdata/inventar_E67_trebic.pdf

Koněšín - sken 60

Píše se tam, že Pozďatín přešel r. 1788 do Pyšelu. Z toho by vyplývalo, že před r. 1788 byl v Koněšíně, ale matriky O toto období nezahrnují.


Pokud se jednalo o mlynářský rod Mannů, možná by také trošku pomohlo připojit poslední nalezený odkaz...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám matriku MZA Brno

Příspěvekod kuchy68 » úte srp 15, 2017 15:36

nejstaršího mám dohledaného Petr Mann který 3.2.1658 si vzal Juditu.
Nikde jsem nenarazil na zmínku, že je mlynář on nebo jeho potomci. A celou dobu jsou ze Smrku.
Možná nějaký bratránek :-)
kuchy68
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 12, 2015 11:37
Oblast pátrání: Třebíčsko, Hrotovicko, Mor. Krumlovsko, Znojemsko,
příjmení Kuchařík, Jonáš, Otoupal, Ramach

Re: Hledám matriku MZA Brno

Příspěvekod Zora » úte srp 15, 2017 18:17

Už jsem si dohledala i ten zápis o Mannovi ze Smrku, byl to sedlák.
V těch končinách se pohybují i mlynáři stejného příjmení (přízeň s Alfonsem Muchou), tak proto jsem se ptala.


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků