Překlad zápisů gruntovní knihy za odměnu - vyřešeno jinak

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Překlad zápisů gruntovní knihy za odměnu - vyřešeno jinak

Příspěvekod doukar » ned črc 23, 2017 19:37

Dobrý večer
V letos přidaných gruntovních knihách SOA Třeboň je celá řada zápisů o mých předcích, které obsahují údaje, které jsem z matrik a soupisů poddaných nemohl zjistit. Moje nadšení kazí skutečnost, že některé, pro mne důležité zápisy jsou psány německy. Zápis v češtině přečtu, horší je to s němčinou. Některé zápisy jsem (asi s chybami) přepsal z kurentu do latinky, ale překlad s mojí (ne)znalostí jazyka nezvládnu. Celkem mám zatím přepsaných 6 cca půlstránkových zápisů z let 1740 – 1804. Dva další kratší zápisy mi již dříve pomohly vyluštit zdejší dobré duše. Netroufám si ale v tomto rozsahu dále zkoušet jejich dobrou vůli. Obsah zápisů bych však chtěl znát a tak nabízím za opravu přepisu a překlad odměnu dle domluvy. Pokud by byl někdo ochotný se toho ujmout, prosím o zprávu.

Karel
Naposledy upravil doukar dne sob zář 30, 2017 17:22, celkově upraveno 1
doukar
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 06, 2014 11:18

Re: Překlad zápisů gruntovní knihy za odměnu

Příspěvekod doukar » ned zář 03, 2017 19:39

První pokus po nadějném začátku skončil přerušením komunikace. Nabízím proto odměnu znovu. Snad to tentokát vyjde.

Karel
doukar
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 06, 2014 11:18


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků