rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Zora » čtv črc 06, 2017 21:52

Nemáte někdo informaci o rodičích, prarodičích tohoto herce?
Hledám jakoukoliv zmínku tak, abych mohla navázat směrem do online matrik.
Díky, Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod ozana » pát črc 07, 2017 6:58

Nebyl mezi těmi, co měli snad v Blesku, rodokmen? Nebo to bylo jen o Gottovi?
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Zora » pát črc 07, 2017 7:47

Možná jsem hledala špatně, ale na celém netu jsem našla pouze zmínku, že se narodil v Děčíně, a pak o jeho působení od školy po divadelní angažmá. O rodině jsem nenašla vůbec nic, rodiče, prarodiče, sourozenci, ... vůbec nic. I Děčínské lokální noviny uvádějí jen fakta od studií na JAMU.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Lukisson » pon črc 10, 2017 8:49

Zdravím,

zde alespoň zmínka o jeho bratrovi

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-dr ... anoce.html
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Zora » pon črc 10, 2017 8:54

díky,
snad se to podaří poskládat takhle - střípek po střípečku

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Dagmar8 » pon črc 10, 2017 15:40

Zoruš, dívala jsem se do své astrologické databáze a mám u něj uvedeno 24-03-1947, Pardubice
Tahle data by měla být správná, jsou z roku 1998 z rozhovoru s ním.

Pokud byste někdo potřeboval, mám poměrně hodně dat našich ať již herců, zpěváků, spisovatelů..včetně hodiny narození..
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Zora » pon črc 10, 2017 17:00

Dagmar děkuji, datum narození se dá na netu najít, ale samozřejmě se do matriky nedostanu.
Zajímavé je to místo narození, protože na netu se udává místo narození Děčín (datum stejné). Msjí ho na svých stránkách i děčínské regionální noviny...

Potřebovala bych generaci rodičů, prarodičů, nějakou zmínku o povolání, a podobně... Z článků zatím vyplývá, že rodiče "dávno" zemřeli a našla jsem nějaké náznaky, že by se mohlo jednat o židovskou rodinu.

Zatím jsem nenašla takovéto povídání, např. narodil jsem se jako druhé dítě svých rodičů, otec byl zámečník, a jeho rodina pocházela z obce XY. Ze strany maminky se jednalo o řezníky, pocházející z Moravy... Prostě vůbec nic. Až je to zvláštní...

Drobné zmínky o manželce, poslal Lukisson, studovala v Praze, ale podle příjmení by snad mohla pocházet z Moravy.(pouze můj odhad) - opět nic víc...

O bratrovi - také článek od Lukissona -Jeho bratr, který byl tehdy invalidní důchodce, vydechl naposledy ve svém bytě v Pardubicích, kde po nějakou dobu celá rodina žila.
Z této zmínky se mně zdá, že bude místo narození spíše asi fakt Děčín, ale těžko říct... , co je správně.
Zkusím se zeptat známých, co studovali na JAMU, ale moc si od toho neslibuji, jde o ročník Bolka Polívky a tuším Elišky Balzerové (*1947), takže to nebudou asi přímí spolužáci.

Z


..
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Dagmar8 » pon črc 10, 2017 17:04

ta moje databáze je vcelku spolehlivá a tyhle údaje řekl sám v rozhovoru - ale možné je všechno
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Newmy » úte črc 11, 2017 7:46

Bartoška se narodil v Děčíně, ale dětství prožil v Pardubicích v Rybitví. Manželku má z Brna. Jeho děda Bartoška byl dřevorubec na Vysočině, druhý děda Skalický byl svrškař. (info z tohoto rozhovoru: http://www.rozhlas.cz/pardubice/jolana/ ... y--1152048) Víc jsem zatím nevypátral.

Při pohledu na http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Barto%C5%A1ka/hustota/ to bude asi Vysočina někde v okolí Pelhřimova, Jihlavy, Humpolce :D
Naposledy upravil Newmy dne úte črc 11, 2017 8:13, celkově upraveno 3
Newmy
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř říj 07, 2015 13:53
Oblast pátrání: Vilémovice, Vortová, Cikháj, Olomučany

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Zora » úte črc 11, 2017 8:06

Děkuji, jdu hledat dál :-)))

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Newmy » úte črc 11, 2017 8:59

Mimochodem, zde http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-dr ... anoce.html píší, že na pohřeb bratra 29.12.2007 přijel i s maminkou a zde v rozhovoru vydaném 23.5.2008 http://pardubicky.denik.cz/zpravy_regio ... 80522.html říká, že mu už oba rodiče umřeli. Nic ale o úmrtí jeho maminky nemůžu nikde najít.
Newmy
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř říj 07, 2015 13:53
Oblast pátrání: Vilémovice, Vortová, Cikháj, Olomučany

Re: rodokmen Jiřího Bartošky *1947

Příspěvekod Zora » úte črc 11, 2017 10:32

Newmy píše:Mimochodem, zde http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-dr ... anoce.html píší, že na pohřeb bratra 29.12.2007 přijel i s maminkou a zde v rozhovoru vydaném 23.5.2008 http://pardubicky.denik.cz/zpravy_regio ... 80522.html říká, že mu už oba rodiče umřeli. Nic ale o úmrtí jeho maminky nemůžu nikde najít.

já mám pocit, že na pohřeb svého bratra přijel možná s matkou své manželky

Prezident karlovarského filmového festivalu ztratil oba své rodiče i bratra Františka (†63) již před lety. A tak jeho tchyně paní Šmerková byla jedním z mála členů rodiny, kteří mu zbyli. O tu teď přišel také.
http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ce ... odine.html

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29115
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků