Přepyský z Rychmburka Isidor -úmrtí atd

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Přepyský z Rychmburka Isidor -úmrtí atd

Příspěvekod Veronika1976 » pát čer 16, 2017 15:17

Dobrý den!
Pustila jsem se do snahy udělat rodokmen i Přepyských z Rychmburka (těch, co k nim poslední člen Jan Václav, známý podivín, nakonec zavražděn ) a v různých moravských matrikách jsem k nim našla dost údajů, i křest Jana Václava a jeho sourozenců v Přerově, pohřby jeho rodičů i jejich svatbu. Nemůžu ale najít jeho staršího bratra Isidora. 1726 se v Olomouci oženil, to mám. Pak se mu měla narodit dcerka Marie Anna 1726-1727, v říjnu 1727 napsal poslední vůli, pak měl koncem roku zemřít a po něm i dcerka a vdova se provdala za Václava Kořenského z Terešova. Nic z toho jsem už nenašla. Půjde zřejmě o lokalitu - někam se přesunul a nevím kam.
Byl majitelem Želatovic, ty spadají do Přerova, tam není (jen jeho křest), a Dobromilic, tam se 1727 nechala pohřbít jeho matka, ale on tam není. V Olomouci není taky. V Ivanovicích na Hané, co vlastnil bratr Jan Václav taky ne. V Dřevnovicích, odkud byla matka a které koupila, taky ne. V Jevíčku, co chvíli vlastnili, taky ne. Já už vážně nevím.
Moc prosím, napadá někoho něco?
Veronika1976
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob čer 03, 2017 16:04
Oblast pátrání: Praha, Příbram, Mníšek od Brdy

Re: Přepyský z Rychmburka Isidor -úmrtí atd

Příspěvekod ATUM » sob čer 17, 2017 11:33

Ještě byli pány na Pozovicích, ale to je vesnice u Štoků, prodali ji městu Německému Brodu.
ATUM
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Přepyský z Rychmburka Isidor -úmrtí atd

Příspěvekod Veronika1976 » stř srp 02, 2017 12:05

Děkuji!
To už taky vím, ale před pár měsíci jsem si nad tím hodně lámala hlavu - oni vlastnili taky Pozořice a regionální autoři přiřazovali k nim, co mělo být na Pozovicích - šlo o majetek dvou větví rodu.
Jenže i Pozovice prodali ještě před třicetiletou válkou, 1600, takže Isidor tam 1727 žít nemohl. Tohle jsem našla:

1600 v úterý den svatého Jakuba prodal Jan Přepiský na Pozovicích i na místě svých bratří Jindřicha a Václava prodali Pozovice (SZ od Polné) ves s domem panským, krčmou svobodnou atd., lesy, porostlinami, hony, kury atd. za 1500 kgč obci Německého Brodu – v archivu měststském
stejní bratři prodali i pět lidí poddaných i s krčmou panskou svobodnou ve Šlapanově obci Německého Brodu – bez data, v archivu městském podle relace Rudolfa II. z DZ

Solař, Jeroným: Německý Brod až do prohlášení jeho za královské město r. 1637, PAM IV, 1860, s. 64-65
https://archive.org/stream/pamtkyarcheo ... 2/mode/2up
SOkA Havlíčkův Brod, AMHB, inv. č. 56, sign. L-I/55

Ale když o Pozovicích píšete, nevíte, kdo z Přepyských je koupil a kdy? 1580 je měl Diviš Přepyský (psal se na nich), 1583 byl už mrtvý a pak je měli jeho synové do roku 1600. Ale kdy je koupil a zda to byl Diviš nebo někdo jiný, to vědět by mi moc pomohlo! Nevím totiž, čí syn Diviš byl. V hesle v Ottově slovníku vůbec není uveden.
Veronika1976
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob čer 03, 2017 16:04
Oblast pátrání: Praha, Příbram, Mníšek od Brdy


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků